• 2010-07-24

Polscy autorzy w Edynburgu

W dniach od 14 do 30 sierpnia 2010 roku podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival w Edynburgu odbędą się spotkania z Olgą Tokarczuk, Michałem Witkowskim, Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami.

Na Edinburgh International Book Festival zjeżdżają się najbardziej uznani i najbardziej interesujący pisarze, poeci, myśliciele, politycy, fotografowie i artyści z całego świata, by debatować, dyskutować i szukać inspiracji. Festiwal zwykle przyciąga około 200 000 gości.

Po trasie literackich spotkań zorganizowanych przez Instytut w maju i czerwcu tego roku (the Guardian Hay Festival w Hay-on-Wye, London Review Bookshop oraz Waterstone’s w Glasgow) Olga Tokarczuk spotka się po raz kolejny ze swoimi czytelnikami na największym festiwalu literackim na Wyspach. Pisarka będzie mówić o dwóch swoich książkach przetłumaczonych na angielski Prawiek i inne czasy oraz Dom dzienny, dom nocny. Spotkanie odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 18.00 w Writers’ Retreat na Charlotte Square Gardens.

Do Edynburga przyjedzie również Michał Witkowski, którego głośna powieść Lubiewo została w tym roku wydana po angielsku. Michał Witkowski spotka się ze swoimi czytelnikami 19 sierpnia o godzinie 19.30 w Writers’ Retreat. Natomiast 20 sierpnia o godzinie 14.00 w Scottish Power Studio Theatre weźmie udział w spotkaniu promującym zbiór najlepszej europejskiej prozy 2010 roku Best European Fiction 2010, w którym znalazło się jego opowiadanie Didi.

Kolejni zaproszeni przez Instytut Kultury Polskiej do Edynburga goście to autorzy książki Mały Chopin, Michał i Joanna Rusinkowie, którzy poprowadzą warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Odbędą się one 18 sierpnia o godzinie 10.30 w RBS Workshop Tent na Charlotte Square Gardens.

Na edynburskim festiwalu literackim odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z Polską w tle. 21 sierpnia w Peppers Theatre o godzinie 12.30 ze swoimi czytelnikami spotka się Matthew Kelly, autor książki Finding Poland. W Finding Poland Matthew Kelly tropi historię swojej rodziny, która pochodzi z Polski. Jest to częściowo pamiętnik, częściowo książka historyczna, a częściowo dziennik podróży. Jest to również dogłębna medytacja na temat doświadczenia przesiedlenia i wygnania i tego, jakim to może być wstrząsającym doświadczeniem.

Edinburgh International Book Festival
14 – 30 sierpnia 2010
Edynburg

Dodaj komentarz