• 2010-07-24

Ostróda Reggae Festiwal

12 sierpnia 2010 roku rozpocznie się kolejna edycja Ostróda Reggae Festiwal – najbardziej znanego w Polsce festiwalu muzyki reggae.

Cornerstone Roots

Cornerstone Roots

Ostróda gości festiwal już od 9 lat, w tym czasie wystąpiło tu ponad 300 wykonawców z Polski oraz zza granicy. W tegorocznej edycji przewidziano koncerty aż 70 projektów muzycznych.

Po raz pierwszy na festiwalu usłyszeć będzie można m.in. przedstawicieli reggae z Nowej Zelandii – zespół Cornerstone Roots.

Cornerstone Roots to oryginalnie brzmiący zespół roots z nowozelandzkiego Raglan z muzyką napędzaną basem, zawierającą powiew soul oraz ukierunkowaną na przekaz. Cisi aktywiści kiwi reggae od dziewięciu lat idą tą samą drogą co wielu artystów przed nimi, grając na festiwalach i w klubach, a w międzyczasie doskonaląc swoje rzemiosło na próbach.

Powstali w 2001 roku po sesji w niesławnym lokalnym Raglan Musicians Club. W składzie początkowo trzyosobowej grupy znaleźli się wokalista/autor piosenek/gitarzysta Brian, perkusista Turongo Dixon (obaj Maorysi) oraz basista Naomi Tuao (Samoańczyk/Szkot). W tym okresie ich muzyka była surowa i skupiona na riddimach. Mieszały się tu wpływy współcześnie brzmiącego ska, roots, soul oraz reggae.

Prócz koncertów, uczestnicy zaproszeni są do udziału w licznych imprezach towarzyszących w tym I Mistrzostwach Świata w kolarstwie wodnym.

Dodaj komentarz