• 2010-07-23

Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego

W dniach od 28 lipca do 31 sierpnia 2010 roku w Leica Gallery w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Wojciecha Grzędzińskiego Potrzeba wody w Sudanie.

Fot. Wojciech Grzędziński

Fot. Wojciech Grzędziński

Wystawą 32 czarnobiałych zdjęć Wojciecha Grzędzińskiego wykonanych w Sudanie, Leica Gallery wspiera akcję budowania studni przez Polska Akcję Humanitarną. Wspólnie z PAH chce skłonić widzów do refleksji i konkretnych działań.

Polska Akcja Humanitarna misję w Sudanie Południowym prowadzi od 2006 roku. Ze środków zgromadzonych dzięki Kampanii Wodnej oraz w ramach innych projektów, m. in. z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, udało się wywiercić i naprawić w sumie 46 studni. Zdarza się, że studnie są eksploatowane 24 godziny na dobę, a jedno ujęcie przypada nawet na 1.500 mieszkańców.

Wojciech Grzędziński urodził się w 1980 roku w Warszawie. Studiował stosowane nauki społeczne, antropologię i pedagogikę rehabilitacyjną. Pracował jako etatowy fotoreporter dla Super Ekspressu, Rzeczpospolitej i Dziennika. Brał udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez agencję VII. Jest współzałożycielem agencji Napo Images.

Na polu fotografii interesuje go człowiek w jego codziennym otoczeniu, jak i postawiony wobec sytuacji ekstremalnych. Wojciech Grzędziński jest wielokrotnym laureatem polskich konkursów fotografii prasowej min. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo.

Otrzymał m.in. honorowe wyróżnienie w konkursie NPPA oraz nagrodę Visa D’or News 2009 Award. Za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 roku trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo w kategorii Reportaż/Wydarzenia.

Wojciech Grzędziński – Potrzeba wody w Sudanie
28 lipca – 31 sierpnia 2010
wernisaż: 28 lipca, godz. 18.30
Leica Gallery
Warszawa, Centrum Handlowe BlueCity
Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1

Dodaj komentarz