Weekend z Pracownią K. w Muzeum Narodowym w Krakowie

7 i 8 sierpnia 2010 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie odbędzie się  weekend z Pracownią K, który będzie próbą odpowiedzi na pytanie: czy twórczość Magdaleny Abakanowicz posiada architektoniczny kontekst?

Magdalena Abakanowicz pracująca nad Embriologią, 1980 (fot. Artur Starewicz)

Magdalena Abakanowicz pracująca nad Embriologią, 1980 (fot. Artur Starewicz)

Architektura arborealna i opakowane drzewa Cristo i Jean-Claude, Abakany i wiklinowe rzeźby Patricka Dougherty. Inspiracją do naszych działań staną się zarówno prace Magdaleny Abakanowicz, jak i najbardziej znanych twórców Land Artu. Po krótkiej prezentacji i ćwiczeniach wprowadzających wyjdziemy w przestrzeń przed muzeum, gdzie stworzymy własne kompozycje. Dla osób zainteresowanych przez cały czas trwania zajęć dostępna będzie literatura o działaniach z zakresu Sztuki Ziemi oraz fragmenty filmu o Andy Goldsworthy’m.

Warsztaty poprowadzi: Anna Komorowska z Pracowni K.

Pracownia k. to firma edukacyjno-projektowa, specjalizująca się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci – ogrodów przyszkolnych, przedszkolnych i prywatnych, placów zabaw i wnętrz oraz w edukacji architektonicznej najmłodszych. W ramach projektu badawczego szt. ogrodu podejmujemy dyskusję o współczesnej sztuce ogrodowej i działaniach w przestrzeni publicznej.

Architektoniczny kontekst twórczości Magdaleny Abakanowicz – warsztat z Pracownią K.
7 sierpnia 2010 – 8 sierpnia 2010
godz. 11.00-14.00
Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny, al. 3 Maja 1

Dodaj komentarz