• 2010-07-23

Ogród Muzyki

10 sierpnia 2010 roku w Krakowie i 18 sierpnia w Sopocie odbędą się koncerty promujące kandydaturę Katowic do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Myslovitz

Myslovitz

Pierwszymi skojarzeniami związanymi z Górnym Śląskiem są kopalnie i huty. Nie można jednak pominąć faktu, że w tym postindustrialnym pejzażu od lat wyrastają kolejni artyści, którzy nierzadko mają wiele do powiedzenia na krajowej i międzynarodowej scenie artystycznej.

We wtorek 10 sierpnia w Krakowie i w środę 18 sierpnia w Sopocie będziemy mogli się o tym przekonać. Biuro ESK 2016 Katowice organizuje dwa koncerty promujące miasto jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Biff

Biff

W Krakowie nieopodal ratuszowej wieży stanie Ogród Muzyki (nawiązujący do hasła katowickiej kandydatury), w którym wystąpią cztery zespoły prezentujące szeroko pojętą muzykę alternatywną. Biff kojarzony jest ze zwariowanymi piosenkami pop rockowymi, Iowa Super Soccer to wypadkowa indie rocka i akustycznego popu, The Complainer to elektronika. Projektu Czesław Śpiewa przedstawiać nie trzeba – pojawił się trzy lata temu i wywołał duże zamieszanie.

Tydzień później, 18 sierpnia, w Ogrodzie Muzyki nieopodal sopockiego molo, do tego zestawu dołączy jeszcze zespół Myslovitz.

Dodaj komentarz