• 2010-07-23

Ogród Królowej Bony przy Willi Decjusza

W piątek 23 lipca 2010 r. o godz. 18.00 w Willi Decjusza w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy land art Ogród Królowej Bony. Impreza zainauguruje tegoroczną 9. Międzynarodową Letnią Akademię Sztuki.

Wystawa land art "Ogród Królowej Bony"

Wystawa land art "Ogród Królowej Bony"

Po raz pierwszy w programie Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza, która w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty, zrealizowana została nowa forma warsztatów artystycznych, tj. warsztaty land art. Land art jest rodzajem działalności twórczej, której obszarem i kontekstem działania jest szeroko rozumiana przestrzeń ziemi, pejzaż środowiska naturalnego.

Tematem przewodnim warsztatów, które prowadził Andrzej Renes – artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli – był dwór królowej Bony. W warsztatach wzięła udział dziewięcioosobowa grupa osób, wyłoniona na podstawie nadesłanych wcześniej aplikacji. Powstałe w ich efekcie wielkogabarytowe kompozycje nawiązują do elementów architektury renesansowej Willi Decjusza i kultury dworskiej, dzięki czemu nie tylko w naturalny sposób wpisują się w przestrzeń zespołu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, ale staną się idealną scenografią do rozpoczynających się 24 lipca warsztatów i pokazów tańców historycznych.

Na wystawę składa się 9 prac wkomponowanych w krajobraz Willi Decjusza. Uczestnicy podeszli do tematu z rezerwą i humorem, tworząc wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję. 23 lipca będzie można obejrzeć wystawę w oryginalnym, specjalnie przygotowanym na ten dzień otoczeniu, stanowiącym dodatkową atrakcję. Będzie to też jedyna okazja porozmawiania na temat prac z Andrzejem Renesem, pod okiem którego uczestnicy przygotowali kompozycję.

Wernisaż prac powstałych w efekcie warsztatów odbędzie się 23 lipca br. o godz. 18.00, a będzie je można oglądać do 29 lipca, tj. do zakończenia tegorocznej, 9. edycji Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza.

Dodaj komentarz