• 2010-07-23

Nieobojętne

Od 6 do 20 sierpnia 2010 roku w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu zobaczyć będzie można wystawę kostiumów Ireneusza Domagały zatytułowaną Nieobojętne.

Infantka II

Infantka II

W Galerii Wozownia Ireneusz Domagała zaprezentuje swoje papierowe kostiumy z materiałów niekonwencjonalnych, które sam projektował, zdobywał do nich materiały i wykonywał.

Ireneusz Domagała, scenograf i grafik, jest absolwentem PWSSP w Poznaniu (obecnie ASP), gdzie studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby; dyplom z grafiki warsztatowej i grafiki użytkowej uzyskał w 1979 roku. Obecnie profesor zwyczajny tejże uczelni, w latach 2002-05 kierownik Katedry Rysunku, prowadzi XII Pracownię Rysunku. Odbył staż artystyczno-pedagogiczny w Saint Lucas Hoger Institut voor Beeldende Kunsten (1984) i w Instituto de Artes Plasticas de Taxco w Meksyku. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. w Polsce, Belgii, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech. Jest autorem ponad 50 projektów scenografii do baletów, spektakli dramatycznych i muzycznych w Polsce i za granicą.

Dodaj komentarz