• 2010-07-22

Wydział Wydawania i Przyjmowania Anegdot przy Urzędzie Dramatycznym

22 lipca 2010 roku w godzinach od 13.00 do 16.00 w Loży Stalina w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie otwarty punkt informacji i anegdot związanych z PKiN. Wydarzenie organizuje Teatr Dramatyczny w 55 rocznicę urodzin PKiN.

Teatr Dramatyczny w swojej działalności artystycznej wciąż stara się przesuwać znaczenia architektury, historii i mitologii Pałacu Kultury i Nauki. Tak też chce uczynić z symboliczną datą eksploatowaną przez propagandę PRL.

Na ten jeden dzień w Loży Stalina zostanie powołany Wydział Wydawania i Przyjmowania Anegdot. Rolę Głównego Urzędnika będzie piastował Michał Murawski, antropolog i znawca Pałacu. Murawski to prawdziwy pasjonat, przez ostatni rok badał materiały archiwalne, kolekcjonował prywatne historie, legendy i mity związane z Pałacem.

Spotkanie z Urzędnikiem będzie miało charaktery intymny – 1:1. Za przyniesioną prywatną anegdotę albo wspomnienie Uczestnik lub Uczestniczka otrzyma po uprzednim wypełnieniu ankiety specjalnie dopasowaną do profilu osobowego opowieść Urzędnika.

Wydział Wydawania i Przyjmowania Anegdot przy Urzędzie Dramatycznym
22 lipca 2010, godz. 13.oo – 16.00
Loża Stalina, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Pl. Defilad 1

Dodaj komentarz