• 2010-07-22

Chopin jazzowo

30 lipca 2010 roku o godzinie 19.00 w komorze Warszawa w Kopalni Soli Wieliczka odbędzie się koncert Tria Andrzeja Jagodzińskiego w ramach projektu Solny Nokturn.

Trio Andrzeja Jagodzińskiego

Trio Andrzeja Jagodzińskiego

Zespół zaprezentuje oryginalne jazzowe kompozycje, dla których inspiracją były najbardziej poruszające utwory wielkiego Polaka. Andrzej Jagodziński sporadycznie zachowuje melodykę i harmonię oryginalnych utworów Fryderyka Chopina, w większości czerpie z nich tylko nastrój albo ogólny kształt muzyczny i na tym buduje swoją własną kompozycję.

Andrzej Jagodziński jest jednym z najlepszych pianistów w Polsce, kompozytorem i aranżerem. Koncertował niemalże w całej Europie i poza jej granicami. W roku 2005 jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie. W roku 2005 Andrzej Jagodziński został uhonorowany przez Ministra Kultury Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

W programie koncertu: Preludium e-moll op.28, Nokturn Es-dur op.9, Etiuda h-moll op.25, Mazurek f-moll op.68, Sonata b-moll op.35, Grave. Doppio movimento, Scherzo, Marche funebre, Finale presto.

Skład zespołu: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja

Chopin jazzowo
30 lipca 2010, godz. 19.00
Kopalnia Soli Wieliczka, komora Warszawa

Dodaj komentarz