• 2010-07-20

OFF Festival w Katowicach

W dniach od 5 do 8 sierpnia 2010 roku w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbędzie się piąta edycja festiwalu muzyki alternatywnej OFF Festival.

Logo festiwalu

Logo festiwalu

Dyrektor artystyczny festiwalu, Artur Rojek, zaprosił ponad 90 artystów, których koncerty na czterech scenach wypełnią weekend 6 – 8 sierpnia, czyli trzy główne festiwalowe dni. Wśród gwiazd tegorocznej edycji znajdą się takie zespoły, jak The Flaming Lips i Anti-Pop Consortium z USA, The Fall, Tindersticks i The Horrors z Wielkiej Brytanii, duńskie trio Mew, czy należące do kanonu muzyki alternatywnej trio z Masachussets – Dinosaur Jr.

Jubileuszowa edycja festiwalu trafiła do grona wydarzeń wpisanych w obchody Roku Szopenowskiego. Każdy z czterech dni imprezy dedykowanej 200 Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina uświetni koncert pod hasłem Inspired By Chopin, zagrany przez jednego z wybitnych przedstawicieli muzycznej awangardy.

Udział w tym niezwykłym projekcie potwierdzili: guru ambientu William Basiński (USA), żywa legenda turntablizmu Philip Jeck (UK), mistrz laptopowo-gitarowej elektroniki Fennesz (AUT) oraz – po raz pierwszy w Polsce – genialni eksperymentatorzy z duetu Matmos (USA). Część każdego z tych występów stanowić będą utwory zainspirowane twórczością Fryderyka Chopina.

OFF Festival 2010
5 – 8 sierpnia 2010
Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dodaj komentarz