• 2010-07-16

Wystawa W końcu na krakowskim Zabłociu

16 lpica 2010 r. o godz. 21.00 w Klubie Fabryka w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy W końcu. Wystawa o przewrotnym tytule rozpoczyna cykl jednotygodniowych, interdyscyplinarnych prezentacji artystycznych, realizowanych w ramach nowego projektu Małopolskiego Instytutu Kultury i Grupy STRUPEK.

Kadr z video "Ends" Benjamina Sabatiera

Kadr z video "Ends" Benjamina Sabatiera

Wspólny wakacyjny projekt Zbiornik Kultury, zainicjowany został przez Mateusza Okońskiego i zakłada stworzenie niezależnej galerii – platformy działań artystycznych związanych ze sztuką współczesną. W wynajętej przez MIK przestrzeni na terenie dawnej fabryki kosmetyków Miraculum S.A. – obecnie Klub Fabryka – na Zabłociu 23, planowane są wystawy i wydarzenia z udziałem artystów, instytucji, wydawnictw i środowisk społecznie aktywnych.

Teorie spiskowe, wiedza ezoteryczna i tajne bractwa wywołują fascynację, która ma przede wszystkim wymiar estetyczny. Bogactwo ceremoniału, hermetyczny język, a także rozmach wizji układają się w efektowny wzór, zachwycający barokowy idiom. Wydaje się, że sztuka – stojąc w przyjemnym rozkroku między tym, co racjonalne, a tym, co emocjonalne, tym, co na serio, i tym, co na żarty – daje idealną perspektywę, gdy chcemy się przyjrzeć prorokom głoszącym koniec świata w 2012 roku, postaciom wieszczącym zmartwychwstanie Jana Pawła II i umysłom tak przenikliwym, że wskażą ukrytych sprawców każdej katastrofy lotniczej. Tę perspektywę przyjmują autorzy dzieł zebranych na wystawie W końcu.

W końcu – wystawa w Klubie Fabryka
Kraków, Zabłocie 23
16-22.07.2010
wernisaż 16.07, godz. 21.00

Dodaj komentarz