• 2010-07-15

Obrazy w słowach, słowa w obrazach – fotografie Zygmunta Baumana

6 sierpnia 2010 r. o godz. 19.00 w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Baumana Obrazy w słowach, słowa w obrazach. Ekspozycja potrwa do 29 sierpnia 2010r.

Fotografie Zygmunta Baumana

Fotografie Zygmunta Baumana

Wystawa zdjęć Zygmunta Baumana jest jedną z pierwszych w Polsce okazji publicznego obejrzenia mało znanej strony aktywności twórczej wybitnego współczesnego socjologia, filozafa i eseisty. Zdjęcia można rozpatrywać w kontekście tradycji fotografii społecznej , ale jak zauważa Anna Zeidler-Janiszewska można także podążać tropem eksperymentów podejmowanych przez autora w ciemni, jak i próbować uchwycić grę zafiksowaną w rozstrzygnięciach estetyczno-formalnych, które odnoszą się do znalezionych bądź zainscenizowanych fragmentów świata zewnętrznego.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt fotografii z cyklów: Na straży ładu, Na tropach piękna, Portrety, Postęp, Spotkania, Wybór i Yorkshire.  Do tej pory część z nich publikowano w książce profesorów Zygmunta Baumana, Romana Kubickiego i Anny Zeidler–Janiszewskiej pt. Życie w kontekstach. Rozmowy o tym, co za nami i o tym, co przed nami.

Obrazy w słowach, słowa w obrazach
06.08.2010-29.08.2010
Galeria Miejska Arsenał Sztuki w Poznaniu

Dodaj komentarz