• 2010-07-14

Łódzka filmowa rozgrzewka przed Europride 2010

16 lipca 2010 roku w Łódzkim Centrum Społecznym odbędą się pokazy filmów Deszcz słodyczy (godzina 17.00) oraz Prawie nic (godzina 19.00) zorganizowane przez Łódzki Klub Krytyki Politycznej, Nieformalną Grupę Łódź Gender i Młodych Socjalistów.

Deszcz słodyczy

Deszcz słodyczy

Deszcz słodyczy, reż. Hung-I Chen

Cztery liryczne, oparte na faktach epizody opowiadają o kobietach kochających kobiety we współczesnym Taipei. Po zerwaniu z chłopakiem i nieustających kłótniach z rodzicami Jessie decyduje się zacząć wszystko od początku w Taipei. Jej przyjaciółka z lat szkolnych i wielbicielka jej urody Pon deklaruje, że zajmie się nią.

U jest zodiakalnym baranem i świetnie potrafi o siebie zadbać. Co prawda nie zawsze dobrze lokuje swoje uczucia, ale nie ustaje w poszukiwaniach swojego ideału.

Spancer szaleje na punkcie Summer. Ta odwzajemnia uczucie, ale by sprostać pokładanym w niej oczekiwaniom, decyduje się wyjść za mąż, urodzić dziecko, aby następnie wrócić do kochanki za 10 lat. W praktyce układ okazuje się być znacznie trudniejszy do realizacji niż początkowo zakładała Summer.

Wszystkie dotychczasowe związki Ricky były tak spektakularne, jak krótkie. Wszystkie także nosiły znamiona przemocy. Opamiętanie, dostrzeżenie i docenienie tej najważniejszej osoby w jej życiu przychodzi zbyt późno.

Prawie nic

Prawie nic

Prawie nic, reż: Sebastien Lifshitz

Osiemnastoletni Mathieu spędza swoje ostatnie wakacje przed podjęciem studiów z rodziną, nad wybrzeżem francuskim, kiedy poznaje Cedrica. Jedna chwila zapomnienia, namiętny pocałunek i między chłopcami wybucha płomienny romans. Uczucie wydaje się stopniowo pogłębiać, pomimo licznych problemów, z jakimi boryka się Mathieu – choroba matki, nieznośna siostra, wiecznie nieobecny ojciec, wreszcie późno odkryte preferencje seksualne – do momentu, w którym następuje swoiste przesilenie i Mathieu porzuca kochanka.

Dodaj komentarz