• 2010-07-13

Wieczór francuski i Noc Jazzu w Krakowie

16 i 17 lipca 2010 roku w klubach Fabryka i Alchemia w Krakowie odbędą się kolejne letnie koncerty.

W piatek (16.07) o godz. 21.00 w Klubie Fabryka rozpocznie się wieczór francuski, który upływał będzie przy dźwiękach zespołu New Musette Quartet z lampką wina i bagietką.

koncert New Musette Quartet

koncert New Musette Quartet

Formacja New Musette Quartet jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez Wiesława Prządkę w zespole Musette Quartet. Zainteresowania muzyczne lidera i pozostałych członków zespołu wpłynęły na znaczne rozszerzenie repertuaru, przede wszystkim o kompozycje w stylu new musette, zapoczątkowane przez francuskiego akordeonistę Richarda Galliano oraz o coraz bardziej popularne na całym świecie tango nuevo stworzone przez argentyńskiego kompozytora Astora Piazzollę, którego utwory są wykonywane przez Wiesława Prządkę na bandoneonie, najbardziej charakterystycznym instrumencie dla tanga. Zespół gra również standardy muzyki jazzowej i latyno-amerykańskiej.

New Musette Quartet tworzą:
Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon (założyciel i lider zespołu)
Edmund Klaus – gitara
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Andrzej Mazurek – perkusja, instr. perkusyjne

Z kolei w sobotę (17.07) w Alchemii o godz. 22.00 rozpocznie się koncert Move On Struktury przestrzeni opus 5. Występ odbędzie się w ramach Nocy Jazzu w Krakowie oraz XV Jubileuszowego Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy Pod Baranami.

Noc jazzu określić możemy jako set koncertów równolegle rozgrywających się na dwóch placach w Krakowie – Małym Rynku i Placu Nowym lub Placu Wolnica na Kazimierzu. Ta niezwykła noc gromadzi na jednej scenie najwybitniejszych przedstawicieli młodej sceny jazzowej i jazzu tradycyjnego. Koncerty swoją kontynuację znajdują następnie w krakowskich klubach jazzowych (Piwnica Pod Baranami, Harris Piano, U Muniaka, Alchemia, Piec Art, Drukarnia), gdzie spotkanie z melomanami trwa do późnych godzin nocnych.

W sobotni wieczór wystąpią:
Ula Lazar – vocal
Marek Batorski – sax
Marceli Głowiak – gitara
Tomasz Piątkowski – piano
Łakasz Łaba- bas
Michał Tincel – perkusja

Wieczór francuski – koncert New Musette Quartet
16.07.2010, godz. 21.00
Klub Fabryka
Kraków ul. Zabłocie 23 ( dawna fabryka Miraculum ) .

Koncert  Move On – Struktury przestrzeni opus 5
17.07.2010, godz. 22.00
Alchemia, pl. Nowy, Kraków

Dodaj komentarz