• 2010-07-13

Czekając na Chopina

15 lipca 2010 roku o godz. 21.30 na Dziedzińcu Masztalarni w Poznaniu zaprezentowany zostanie spektakl En attendant Chopin (Czekając na Chopina) w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektaklem tym Teatr Wielki w Poznaniu włącza się w obchody Międzynarodowego Roku Chopina.

"En attendant Chopin", fot. Zalewska

"En attendant Chopin", fot. K. Zalewska

Dramaturgia przedstawienia En attendant Chopin (Czekając na Chopina) oparta jest na listach i dokumentach z życia kompozytora. Wyjątkowości nadaje jej część muzyczna – wykorzystane zostały utwory wykonywane rzadko (niemalże premierowo jak np. transkrypcja arii Casta Diva z opery Norma Belliniego, czy Hexameron, w którym kompozycja Chopina jest częścią wirtuozerskiej mozaiki Liszta, Herza, Czernego, Pixisa i Thalberga). Inne utwory należą do tak zwanego repertuaru mniejszego i dzieł salonowych.

En attendant Chopin jest produkcją podróżującą, przygotowaną specjalnie z myślą o przestrzeniach nieteatralnych. W sierpniu Teatr Wielki zaprezentuje ją kolejno w Villa Ocampo w Buenos Aires (7.08.), w Montevideo w Urugwaju (10.08.) oraz w Casino w Santander (17-18.08.) w ramach Festival Internacional de Santander. Spektakl ten będzie można obejrzeć też 18 lipca o godz. 20.00 w Wadze Miejskiej w Poznaniu.

En attendant Chopin
15 lipca 2010, godz. 21.30
Poznań, Dziedziniec Masztalarni

18 lipca 2010, godz. 20.00
Poznań, Waga Miejska

Dodaj komentarz