nibywielka Katarzyna Majak

19 lipca o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Majak nibyniewielka. Prace artystki będą prezentowane w Starej Galerii ZPAF w Warszawie do 13 sierpnia.

Katarzyna Majak, Czarna

Katarzyna Majak, Czarna

Wystawa jest kolejną odsłoną zamkniętej już historii pewnego przedmiotu – sukienki ślubnej, która stała się symbolem i narzędziem rytuału przejścia. Projekt zrealizowany w ciągu ostatnich dwóch lat, był etapami prezentowany w Krakowie, Berlinie, Łodzi, Radomiu i Poznaniu. Na wystawę w Starej Galerii, która jest pierwszą prezentacją tego projektu w Warszawie oprócz fotografii złożą się także obiekty, video, muzyka- oprawa Marcin Bociński.

Katarzyna Majak, Welon

Katarzyna Majak, Welon

Katarzyna Majak – doktorantka na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Kolorado, USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Florida – First Contact w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002). Obok fotografii zajmuje się instalacją, video. Stale współpracuje z Kwartalnikiem Fotografia. Zajmuje się tłumaczeniem tekstów o fotografii na język angielski. Uczy w Akademii Fotografii. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA, Niemcy). Była kuratorem – m.in. wystawy młodej polskiej otografii Globe-all? w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence. Współpracuje z Galerią Zderzak i Galerią Ego.

Katarzyna Majak, Skrawek

Katarzyna Majak, Skrawek

Organizator wystawy: Okręg Warszawski ZPAF, we współpracy z Galerią Zderzak i MCSW Elektrownia
kurator: Jagna Olejnikowska

Katarzyna Majak nibyniewielka
wernisaż 19 lipca o godzinie 19.00
Stara Galeria ZPAF
Warszawa, Plac Zamkowy 8
wystawa czynna codziennie od 19 lipca do 13 sierpnia 2010 r.

Dodaj komentarz