• 2010-07-08

Stuku Puku Koncert Agnieszki Grochowicz

23 lipca 2010 roku o godzinie 19.00 w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim w Warszawie wokalistka i autorka tekstów, Agnieszka Grochowicz, zaprezentuje swój projekt muzyczny zatytułowany Stuku Puku Koncert.

Agnieszka Grochowicz, fot. E. Schonfeld

Agnieszka Grochowicz, fot. E. Schonfeld

Stuku Puku Koncert to undergroundowy projekt składający się z kilkunastu piosenek z tekstami Agnieszki Grochowicz oraz muzyką własną bądź kompozytorów, takich jak Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz, Olek Brzeziński, Paweł Lucewicz czy Mirek Czyżykiewicz. Nagranie Stuku Puku, będące wizytówką projektu spotkało się z dużym zainteresowaniem – poświęcono mu audycję Janusza Deblessema w Trójce, a także czas antenowy Radia Kraków, Radia Koszalin, AntyRadia oraz kilku innych rozgłośni.

Aranżacje muzyczne Stuku Puku Koncertu wykorzystują elementy jazzu, bluesa, swingu i innych gatunków. Artystka eksperymentuje także z brzmieniem wokalu, przechodząc od buntowniczego mocnego uderzenia do smooth-jazzowej liryki.

Agnieszka Grochowicz – wokalistka i autorka tekstów piosenek oraz muzyki, nagrodzona za swoją działalność licznymi nagrodami na festiwalach piosenki artystycznej; w 2007 roku otrzymała Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa. Z wykształcenia jest aktorką, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Stuku Puku Koncert Agnieszki Grochowicz
wystąpią:
Agnieszka Grochowicz – głos, teksty
Grzegorz Bauer – perkusja
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Vitaliy Ivanov – saksofon
Jarek Olszewski – piano

23 lipca 2010, godz. 19.00
Warszawa, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim

Dodaj komentarz