• 2010-07-08

Koncert Nosowskiej i Unisexblues Band w warszawskich Łazienkach

22 lipca 2010 roku o godzinie 21.00 w Teatrze na Wyspie w Warszawskich Łazienkach rozpocznie się koncert Kasi Nosowskiej i Unisexblues Band. Zaprezentowany zostanie projekt N/O poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. Występ Nosowskiej otworzy cykl letnich Koncertów z Koksem organizowanych przez Fundację Sztuki Niegłupiej.

Plakat koncertu Nosowskiej w warszawskich Łazienkach

Plakat koncertu Nosowskiej w warszawskich Łazienkach

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka. Cykl tegorocznych koncertów zainauguruje 22 lipca właśnie Nosowska z projektem N/O.

Na płycie N/O nagranej przez Nosowską wraz z UniSexBluesBand znalazło się 9 piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej, wśród nich m.in. Na całych jeziorach ty, Uroda, Zielono mi, czy przejmująco zinterpretowane Kto tam u ciebie jest? Album pojawił się w sprzedaży pod koniec listopada 2009 i został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i słuchaczy, a nakład ponad 65 tysięcy egzemplarzy, w jakim się wówczas rozszedł, dał mu status Multiplatynowej Płyty. W czwartek, 22 lipca, będzie można posłuchać artystki na żywo w letnim plenerze warszawskich Łazienek.

Katarzyna Nosowska – wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Solowo nagrywa od 1996 roku, kiedy to wydała album puk puk z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od dokonań jej rodzimej formacji. W kolejnych latach, równolegle z działalnością w zespole Hey, Nosowska wydała płyty: Milena (1998), Sushi (2000) oraz UniSexBluesBand (2007), album nagrany wspólnie z Marcinem Macukiem – kompozytorem i producentem zespołu Pogodno.

Nosowska & UniSexBlues Band:
Katarzyna Nosowska – śpiew
Marcin Macuk – gitara, śpiew
Michał Chęć – gitara
Tomasz Duda – saksofon, klarnet
Jarek Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Łukasz Moskal – perkusja
Dominik Trębski – trąbka
Stanisław Wróbel – bas
Krzysztof Zalewski – wibrafon

W kolejne czwartki o godz. 21 w Teatrze na Wyspie zagrają: Jan Młynarski i Gaba Kulka (Młynarski plays Młynarski), BiFF (z płytą Ano) oraz zespół Motion Trio. Pod koniec sierpnia muzyczną ekspansję w Teatrze na wyspie zakończy Entreé Piosenki Niegłupiej, które wcześniej przedstawiało tu pojedyncze koncerty. W szerszym wymiarze w Łazienkach zagości po raz pierwszy.

29 lipca, godz. 21.00 – Jan Młynarski i Gaba KulkaMłynarski plays Młynarski
5 sierpnia, godz. 21.00 – BiFF gra Ano, czyli jeden z najgłośniejszych debiutów 2009
12 sierpnia, godz. 21.00 – MOTION TRIO

Koncerty z koksem to kolejny projekt realizowany w tym roku przez Fundację Sztuki Niegłupiej – po Stacji Nadawczej 6/10, galerii sztuki na ekranie w przestrzeni miejskiej, której pierwsza odsłona wystartowała w czasie Nocy Muzeów, oraz inauguracji kwartalnika bardzo kulturalnego Czerwona Małpa.

Koncert Nosowskiej:
22 lipca 2010 godz. 2100
Teatr na Wodzie, Łazienki Królewskie w Warszawie
Organizatorzy: Fundacja Sztuki Niegłupiej
Partner: Łazienki Królewskie

Dodaj komentarz