• 2010-07-02

L’arte Organica w Nowym Sączu

6 lipca 2010 roku o godzinie 19.30 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpocznie się letnia edycja IX Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. W koncercie zatytułowanym Dawne formy – nowe treści wystąpi MARCO AURÉLIO LISCHT z Brazylii.

Koncert Marco Aurelio Lischt

Koncert Marco Aurelio Lischt

Marco Aurélio Lischt urodził się w 1967 roku w brazylijskim Petropolis (miasto nieopodal Rio de Janeiro). Edukację muzyczną rozpoczał w wieku ośmiu lat śpiewając w Chórze Chłopięcym Canarinhos de Petropolis. W 1988 roku z wyróżnieniem ukończył studia pianistyczne na Uniwersytecie w Rio de Janeiro. Na tej samej uczelni w 1993 roku ukończył studia muzyczne w klasie organów. Edukację kontynuował we Frankfurcie nad Menem, gdzie studiował muzykę kościelną w klasie prof. Gerda Wachowskiego i prof. Daniela Roth (organy) oraz Winfreda Toll (chóralistyka).

Podczas studiów, wraz z kapelmistrzem Hansem Bernhardem pracował z chórem katedralnym w Limburgu. Od 1998 roku jest dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym Chóru Chłopięcego Canarinhos de Petropolis, Chóru Dziewczęcego Petropolis, Scholii Gregoriańskiej Pater Laetus, Orkiestry Filharmonicznej Petropolis oraz Wiceprezydentem Federacji Pueri Cantores w Brazylii.

W 2004 roku uczestniczył w koncertach prezentujących dzieła orkiestrowe Krzysztofa Pendereckiego. W latach 2004 i 2008 odbył serię koncertów organowych w Polsce, Czechach i Niemczech. Działalność koncertowa Marco Aurélio Lischta nie ogranicza się wyłącznie do solowej muzyki organowej. Uzupełnia ją wielkimi dziełami muzyki oratoryjnej takimi jak: Msza c-moll Mozarta, Requiem Faure, Oratorium Bożonarodzeniowe Bacha, Dziewiąta Symfonia Beethovena, także poprzez przygotowanie zespołów do wykonania partii chóralnych. Tworzy muzyczną oprawę dla liturgii w Kościele pod wezwaniem Serca Jezusowego w Petropolis.

Dodaj komentarz