• 2010-07-02

12 Letni Ogród Teatralny w Katowicach

3 lipca 2010 roku po raz dwunasty wystartuje kultowy już Letni Ogród Teatralny. Przez najbliższe dwa miesiące wszyscy ci, którzy z jakichś powodów nie wyjadą na urlop, będą mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie teatru. A atrakcji czeka wiele: w programie znajdują się spektakle takich teatrów, jak Och-Teatr z Warszawy, ZL z Tarnowskich Gór, Teatr Polski z Bielska-Białej.

Oprócz spektakli dla dorosłych zaplanowana jest także tradycyjna Letnia Grządka Teatralna dla dzieci (wśród atrakcji spektakle Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej, Teatru TeatRyle z Poznania, Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi), a także wieczory kabaretowe (w programie występy m.in. Stanisława Tyma, Tomasza Jachimka, Kabaretu Hrabi) i koncerty (tu warto wymienić Renatę Przemyk, Katarzyny Groniec czy Leszka Możdżera).

W najbliższy weekend na LOT-owej scenie pojawią się Wrocławski Teatr Komedia ze spektaklem Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka (sobota, godz. 21.00), Divadlo PIKI ze Słowacji ze spektaklem Pipi (niedziela, godz. 16.00) oraz Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński, Svenson Band i Kabaret Hlynur (niedziela, godz. 20.00)

Dodaj komentarz