• 2010-07-01

Worldwide Photo Walk we Wrocławiu

24 lipca 2010 roku we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja Worldwide Photo Walk. Zainicjowanego przez Scotta Kelby’ego, spaceru, który jednocześnie odbędzie się w około 1000 miast świata. Wrocławską edycję poprowadzi Marcin Biodrowski. Spacer zacznie się na placu Strzeleckim, a zakończy w dzielnicy czterech świątyń.

Photo Walk

Photo Walk

Worldwide Photo Walk to największa impreza społecznościowa fotografów i jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw fotograficznych na świecie. Jej inicjatorem jest Scott Kelby, szef National Association of Photoshop Professionals, autor bestsellerowych podręczników Photoshopa i prowadzący Photoshop User TV.

Worldwide Photowalk obywa się już trzeci raz, po raz pierwszy będzie mieć swoją wrocławską edycję. W 2008 roku, odbyło się 241 spacerów – mówi Scott Kelby – w ubiegłym roku, spacerów było już 900. Wzięło w nich udział 32 000 fotografów. Każdy z nich zrobił średnio 300 zdjęć w czasie spaceru. To oznacza, że tego jednego dnia zrobiono prawie 10 milionów zdjęć, co być może nigdy indziej nie miałoby miejsca.. Nie możemy się już doczekać, co wydarzy się w tym roku.

Celem spaceru jest zacieśnienie więzów między entuzjastami fotografii, którzy razem wybierają się w teren i oddaja swojej pasji. Wybór trasy należy do liderów poszczególnych grup. Wrocławską edycję poprowadzi Marcin Biodrowski, fotograf, prowadzący warsztaty, ma na koncie współpracę m.in. z Gazetą Wyborczą, portalem e-lama.pl i Urzędem Miasta Wrocław, jego zdjęcia było można oglądać podczas wystaw plenerowych organizowanych we Wrocławiu , obecnie związany z Fundacją Dom Pokoju, z którą realizował m.in. projekt Ginące Zawody Śródmieścia.

Podobnie jak inne spacery, wrocławski odbędzie się 24 lipca. Rozpocznie się o godzinie 9:00 na placu Strzeleckim, koło dawnej stacji kolejki wąskotorowej. Początek trasy będzie przebiegać przez mało znane zakątki Nadodrza. Między innymi podwórka przy ulicy Ptasiej. Znajduje się na niej również kilka murali, które powstały w ramach Out of Sth. i wcześniej w projekcie Breaking the Wall. Ostatnia część spaceru zlokalizowana jest w dzielnicy czterech świątyń, pod Synagogą pod Białym Bocianem. Obowiązkowym w każdym Photo Walku finałem jest spotkanie w pubie, we wrocławskiej wycieczce będzie to Mleczarnia.

Żeby wziąć udział we wrocławskim Photo Walku wystarczy mieć aparat i zarejestrować się na stronie www.wordlwidephotowalk.com. Na mapie świata zaznaczone są wszystkie dotychczas zadeklarowane trasy spacerów. Należy wpisać lokalizację Wrocław, kliknąć Join the Photo Walk i wypełnić prosty formularz.

Ważnym elementem spacerów fotograficznych, wymyślonych przez Scotta Kelby’ego jest ich społecznościowy aspekt, który ma wymiar nie tylko bezpośredni, ale i wirtualny. Uczestnicy Photowalku zamieszczają swoje zdjęcia na platformie Flickr.com.

Dodatkową zachętą do udziału w tym wydarzeniu jest szansa wygrania najnowszej książki Scotta Kelby’ego. Lider każdego spaceru wybiera jedną fotografię, której autor nagrodzony zostanie dopiero co opublikowanym podręcznikiem do Photoshopa 5 lub Lightrooma 3. Jest to również jednoznaczne z przejściem do następnego etapu, w którym to Scott Kelby wybierze najlepsze zdjęcie spośród wszystkich i 10 innych, które jego zdaniem najbardziej zasługują na wyróżnienie.

Nagroda główna to karta upominkowa o wartości 1000$ na zakupy w sklepie Adorama, w którym zamówienia można składać przez internet oraz roczna subskrypcja na kurs Kelby Training Online. 10 wyróżnionych autorów otrzyma bony na zakupy o wartości 250$, a zwycięzca wyłoniony przez uczestników otrzyma bon na 750$ i roczny dostęp do kursu online. Dodatkowo na wrocławskich uczestników czekają upominki i publikacja najciekawszych zdjęć w dziale Galerie portalu G-punkt oraz na stronie tuwroclaw.com, gdzie czytelnicy zadecydują to tym, które zdjęcie jest najciekawsze.

W razie pytań, proszę o kontaktować się z Marcinem Biodrowskim: tel. 503341982 albo marcin.biodrowski@gmail.com

Dodaj komentarz