• 2010-07-01

Dzień amerykański

4 lipca 2010 roku w Międzynarodowym Centrum Kultury potrwa Dzień Amerykański – wydarzenie towarzyszące wystawie Andreas Feninger. Nowy Jork, lata czterdzieste. Wystawa została przygotowana wspólnie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Zaplanowanych jest wiele atrakcji dla całej rodziny, zwiedzanie wystawy z kuratorem (13.00 i 15.00), koncert muzyki gospel Oscar Williams Jr. and Perfected Praise (12.00), warsztaty dla dzieci pt. Koszulka w wielkim mieście (12.45 i 14.45), Wykład Krzysztofa Kasprzyka, który przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, zatytułowany Mój Nowy Jork (16.00), a na zakończenie, o godz. 18.00, projekcja filmu Manhattan, reż. Woody Allen.

Dzień amerykański

Dzień amerykański

OSCAR WILLIAMS JR. AND PERFECTED PRAISE (Saint Louis, MO) to doceniony nagrodami zespół gospel o pokrzepiającym i uwznioślającym brzmieniu, które podnosi na duchu publiczność na całym świecie. Zespół łączy szereg talentów i stylów, które zbiegają się w niecodzienne brzmienie. Oscar Williams Jr. and Perfected Praise występowali w Watykanie dla Papieża, koncertowali z międzynarodową gwiazdą pop Elisą oraz występowali ze zwycięzcą GRAMMY® Jasonem Mrazem. Oscar Williams Jr. and Perfected Praise koncertowali również intensywnie w Stanach Zjednoczonych i Europie, między innymi w Szwajcarii, we Włoszech, Niemczech, a ostatnio w Republice Czeskiej.

Oscar Williams Jr. (pianino i wokale) komponuje uduchowione, pokrzepiające melodie, które przemawiają do publiczności.

Warsztaty dla dzieci Koszulka w wielkim mieście
Zapraszamy małych twórców (w wieku od 6 do 10 lat), którzy chcą spróbować swoich sił w dekorowaniu koszulek. Amerykański t-shirt stanie się płótnem malarskim, na którym powstaną barwne kompozycje inspirowane Nowym Jorkiem. Oczywiście koszulki będzie można zabrać ze sobą do domu jako miłą pamiątkę. Będzie też okazja, żeby zastanowić się, dlaczego Nowy Jork nazywany jest Wielkim Jabłkiem. Warsztaty będą odbywać się w 15-osobowych grupach, rozpoczną się tuż przed oprowadzaniem po wystawie, więc rodzice i opiekunowie będą mogli w tym czasie pójść do Galerii MCK.

Program Dnia Amerykańskiego:

12.00 Koncert muzyki gospel zespołu Oscar Williams Jr. and Perfected Praise w ramach The Rhythm Road: American Music Abroad (bezpłatne wejściówki do odebrania w MCK w dniach 28.06-2.07 w godzinach 8.00-16.00, II piętro, za okazaniem dowodu tożsamości)
12.45 Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl
13.00 Oprowadzania po wystawie (w dwóch grupach: po polsku i angielsku)
14.00-16.00 Degustacja ciasteczek amerykańskich z cukierni More than a Cookie
14.45 Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat (obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl
15.00 Oprowadzania po wystawie (w dwóch grupach: po polsku i angielsku)
16.00 Wykład Krzysztofa Kasprzyka Mój Nowy Jork
18.00 Pokaz filmu Manhattan, reż. Woody Allen

Dzień amerykański – wydarzenie towarzyszące wystawie
Anders Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste
4 lipca 2010
Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków, Rynek Główny 25

Dodaj komentarz