• 2010-06-26

Scena Muzyczna 10. MFF Era Nowe Horyzonty

22 lipca  2010 roku w ramach 10. MFF Era Nowe Horyzonty w Arsenale wystąpi Mike Patton ze swoim najnowszym projektem – Mondo Cane. Mondo Cane, którego nazwa została zaczerpnięta z tytułu kontrowersyjnego filmu dokumentalnego z 1962, prezentuje covery włoskich przebojów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku.

Mike Patton

Mike Patton

Patton wykonuje po włosku nowe wersje starych piosenek, a partie wokalne artysta wzbogacił o typowe dla niego elektroniczne brzmienia i eksperymenty wokalne. Na Wyspie Słodowej, obok Mike`a Pattona, wystąpi zespół składający się z siedmiu muzyków, trzyosobowy chór oraz polscy muzycy z wrocławskiej The Film Harmony Orchestra.

W dniu zamknięcia festiwalu, 1 sierpnia wielbicieli muzyki współczesnej i eksperymentów filmowych organizatorzy zapraszają do Opery Wrocławskiej na spektakl światowej sławy kompozytora i twórcy oper współczesnych Michela van der Aa – Księga niepokoju, adaptację prozy portugalskiego modernisty Fernando Pessoi. Na scenie narratora Księgi… zagra znakomity aktor Klaus Maria Brandauer. W towarzyszących Brandauerowi fragmentach wideo wystąpi m.in. portugalska śpiewaczka fado Ana Moura. Kompozycja van der Aa zostanie wykonana przez znakomitą niemiecką orkiestrę musikFabrik.

Jak co roku scenę klubową opanują wyjątkowi artyści. Od 26 lipca do 1 sierpnia będzie można usłyszeć między innymi Konono No.1 z Kongo, szalonego Gonjasufi, weteranów polskiej sceny rockowej – Kryzys w powiększonym składzie wraz z sekcją dętą oraz King Midas Sound. Szczególną uwagę warto zwrócić na dni muzyki tureckiej, gdzie obok najbardziej znanej grupy tureckiej Baba Zula zagra ich gość, słynny Mad Professor. Drugiego dnia wystąpi bardzo gitarowy projekt Replikas oraz wspaniała reprezentacja nowej, radykalnej sceny elektroniczne z Istambułu – Klaustro, Nodul, Tolga Baklacioglu, Vstspor. Zaprezentują się także nowe polskie projekty z gościnnym udziałem wspaniałych artystów, takich jak Wojciech Waglewski, O.S.T.R. oraz muzyków z zespołu Pink Freud. W ramach sceny klubowej zapoznać się będzie można również z projektami z Wielkiej Brytanii, USA, RPA. Będzie to niepowtarzalna okazja do usłyszenia artystów, którzy wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 22.00, a po nich do Arsenału wejdą dj-e.

Dodaj komentarz