• 2010-06-25

Jacek Frąś – Pusty komiks

25 czerwca 2010 roku w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się wernisaż Jacka Frąsia pt.: Pusty Komiks. Wystawa w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu 2010 r.

Jacek Frąś

Projekt - Jacek Frąś

Wystawa komiksów Jacka Frąsia Pusty Komiks nie będzie ani zwykłą wystawą komiksów, ani nawet wystawą komiksów Jacka Frąsia. Tego dnia każdy, kto przyjdzie do Łaźni, stanie się automatycznie uczestnikiem wystawy, na której w zamierzeniu od początku zostaną pokazane puste strony komiksowe – bez rysunków, jedynie same ramki – kadry. Komiksy i historie na tej wystawie trzeba będzie dopiero narysować.

Temat jest luźny i nie narzucony. Ważna jest tylko jedna zasada, aby nie odnosić się w żaden sposób do innych rysunków, które powstaną jednocześnie tego dnia. Rysunki mają być z sobą zupełnie niepowiązane, w różnych stylach, rysowane przez różnych uczestników wystawy na wspólnych stronach. Dopiero gdy pierwszy etap rysowania zostanie zamknięty, plansze zostaną zdjęte, pocięte i złożone w całość w formie zupełnie nowej historii. Czy będzie miała ona sens, zależy tylko od jej uczestników.

Na drugiej części wystawy komiksów Jacka Frąsia pt.: Pusty Komiks, pokazane zostaną zarówno plansze oryginalne, wydruki, autorskie zdjęcia do poszczególnych kadrów i ilustracji komiksowych, jak i szkice i scenariusze z ostatnich lat. Ale główną ideą tej wystawy jest ukazanie komiksu w zupełnie innej formie i zmierzenie go z takimi realizacjami jak instalacja, rzeźba, malarstwo, druk. Jacka Frąsia wspomoże w tym celu znany Gdański rzeźbiarz i ceramik Marcin Grzęda. Ostatnim celem wystawy jest wyciągnięcie istniejących, niezauważanych elementów komiksowych z życia codziennego i pokazanie ich znaczenia w otaczającym świecie.

25.06-15.08
Wernisaż 25.06.2010 r.
Wystawa w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu 2010

Dodaj komentarz