• 2010-06-24

Warsaw Summer Jazz Days

Od 1 do 4 lipca 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie będzie trwać Warsaw Summer Jazz Days. Na festiwalu wystąpią między innymi:  Portico Quartet, Mostly Other People Do the Killing, Pharoah Sanders, Pink Freud?, Patrick Bruce Metheny, Vijay Iyer, Rudresh Mahanthappa, Cindy Blackman, Kurt Elling.

W ramach festiwalu odbędzie się Ambient Night na WSJD to wyjątkowy koncert plenerowy skierowany do miłośników wyrafinowanej muzyki przestrzennej.  Autorzy zaproszonych projektów odwołują się do źródeł takich jak muzyka etniczna, elektronika czy muzyka elektroakustyczna. Jednak wspólnym mianownikiem dla wszystkich projektów jest relaksacja, plastyczne operowanie brzmieniem i wyobraźnią.

Podczas Ambient Night odbędą się projekty i wystąpią najlepsi wykonawcy gatunku ambient rekomendowani przez Warsaw Electronic Festival: Krzysztof Orluk, Nmls – solowy projekt Piotra Michałowskiego, Kim_Nasung (KR39 ) Mateusz Bąkała, Bionulor – Sebastian Banaszczyk.

Przez wiele lat Mariusz Adamiak dostarczał niesamowitą dawkę jazzu na najwyższym poziomie. Promował muzykę odważną i niekonwencjonalną, nie zważając na ogólne trendy. Ponownie w tym roku, Dyrektor Artystyczny Warsaw Summer Jazz Days pokaże magiczny świat jazzu.

Warsaw Summer Jazz Days
Sala Kongresowa w Warszawie
Od 1 do 4 lipca 2010 roku

Dodaj komentarz