• 2010-06-24

Polska premiera filmu “Grubasy”

16 lipca 2010 roku do polskich kin wchodzi film Grubasy, kolejna produkcja Daniela Sancheza Arevalo, znanego w Polsce z filmu GranatowyPrawieCzarny. Grubasy to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość…(cytat z plakatu)

Polski plakat do filmu "Grubasy" w reż. Daniela Sancheza Arevalo

Polski plakat do filmu "Grubasy" w reż. Daniela Sancheza Arevalo

Obsypany nagrodami komediodramat opowiada o  społecznej obsesji na punkcie wyglądu. To wielowątkowa komedia, która płynnie miesza absurdalny humor z dramatem romantycznym i satyrą. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej, którzy próbują znaleźć przyczynę tycia.

Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania.

Z uwagi na konieczność czekania na zmiany fizyczne i dodatkowe kilogramy czołowych aktorów, film kręcony był przez okres roku. Podobnie jak w GranatowyPrawieCzarny reżyser subtelnie łączy elementy komedii i dramatu bez jakichkolwiek oznak manipulacji.

Daniel Sanchez Arevalo, Grubasy
16 lipca 2010 roku w polskich kinach

Dodaj komentarz