• 2010-06-17

Recital Anny Chodakowskiej u Gombrowicza

20 czerwca 2010 roku w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli będzie można zobaczyć legendarny monodram-recital Anny Chodakowskiej Msza wędrującego według tekstów Edwarda Stachury.

Mszę wędrującego Anna Chodakowska w latach 80. i 90. ubiegłego wieku zagrała ponad 3000 razy. Niedawno postanowiła Mszę… wznowić i jak się okazało, była to decyzja słuszna: kolejne już pokolenie odkrywa dla siebie Stachurę dzięki Annie Chodakowskiej. Spektakl we Wsoli może być więc okazją dla literackiego odkrycia albo też powrotem do przeżyć estetycznych sprzed lat. Muzykę skomponował Roman Ziemlański. Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Bukowski. Premiera spektaklu miała miejsce w 1982 r. w teatrze Stara Prochownia.

Anna Chodakowska (ur. 20 lipca 1948 r. w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, występuje na deskach Teatru Narodowego i Teatru Studio. Ukończyła studia na warszawskiej PWST w 1973 r. Karierę aktorską rozpoczęła w tym samym roku występując w Teatrze Narodowym, w roli Antygony w spektaklu Adama Hanuszkiewicza. Była wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne, również za spektakl Msza wędrującego (nagroda im. Lidii Zamkow i Leszka Herdegena na VII Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora, 1984). Jako aktorka filmowa zagrała między innymi w filmach: Bestia, Justyna, Krzyk, Widziadło, Dziewczęta z Nowolipek, Medium, Zabij mnie glino, Co lubią tygrysy.

Muzeum Witolda Gombrowicza
ul. W. Gombrowicza 1, Wsola
26-660 Jedlińsk

Dodaj komentarz