• 2010-06-10

Take art / Weź sztukę!

17 czerwca 2010roku o godzinie 18.00 w Awangardzie BWA odbędzie się wernisaż akcji Alicji Patanowskiej Take art / Weź sztukę.

Alicja Patanowska, "Take art/ Weź sztukę"

Alicja Patanowska, "Take art/ Weź sztukę"

Take art/ Weź sztukę to trwająca 3 dni akcja artystyczna polegająca na rozdawaniu sztuki – tysiąca porcelanowych, sygnowanych i numerowanych form, które każdy może zabrać z galerii do domu. Artystka naruszając reguły klasycznej wystawy, którą można jedynie oglądać i próbować zrozumieć, pragnie wywołać interakcję z publicznością.

Projekt Patanowskiej zwraca również uwagę na fizyczną i intelektualną niedostępność sztuki, która pozostaje często niezrozumiała, a prawa rynkowe sprawiają, że staje się towarem luksusowym, dostępnym dla niewielu. Artystka rozdaje swoje obiekty. Każdy, kto przyjdzie do galerii może wybrać sobie i zabrać jedną formę – to jedyne ograniczenie.

W trakcie trwania akcji powstanie dokumentacja pokazująca przeobrażenia przestrzeni ekspozycyjnej i reakcję oraz zachowania publiczności. Efekt finalny zaprezentowany zostanie we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Ceramiki w Faenzie we Włoszech. Akcja potrwa do 20 czerwca 2010 roku

Take art / Weź sztukę
Awangarda BWA
ul Wita Stwosza 32, Wrocław
Od 17 do 20 czerwca 2010 roku

Dodaj komentarz