• 2010-06-04

Malarstwo Gerarda Wagnera

10 czerwca 2010 roku o godz. 19.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się wykład pt. Malarstwo w żyjących kolorach. Tego samego dnia o godz. 18. 00 będzie miał miejsce również wernisaż wystawy Gerarda Wagnera pt. Od czerni do bieli poprzez żywy kolor.

aut. Gerard Wagner
aut. Gerard Wagner

Malarstwo według Gerarda Wagnera – Szkoła malarska, w której kolory i ich równoważenie determinują wyłaniającą się formę, bierze początek od Rudolfa Steinera. Wskazywał on, że należy przeżywać wewnętrzne życie koloru i podążać za jego twórczą siłą. Gerard Wagner rozwinął systematyczne podejście do koncepcji Steinera, tworząc z niej określoną metodę malarską, w której istotnymi pojęciami są: kolor, jego wola, równowaga, czy metamorfoza.

12 czerwca 2010 roku o godz. 9.00 do 16.00 odbędą się WARSZTATY – TERAPEUTYCZNY ASPEKT MALARSTWA METODĄ GERARDA WAGNERA pt. Owocujące Drzewa.

Prowadzący: Ewe Tanson-Hollwege – od ponad 25 lat maluje metodą Gerarda Wagnera. Po ukończeniu studiów tą metodą, odbyła praktykę jako malarz terapeuta i nauczyciel. Jej uczniowie uzyskują dyplom malarza terapeuty. Ewe Tanson-Hollwege mieszka wraz z mężem w południowych Niemczech.

Śródmiejski Ośrodek Kultury
ul. Mikołajska 2
31-027 Kraków

Dodaj komentarz