• 2010-05-31

Spektakl Antoniny Grzegorzewskiej pod tytułem Migrena

4 czerwca 2010 roku w Teatrze Współczesnym w Szczecinie będzie można zobaczyć spektakl Antoniny Grzegorzewskiej pod tytułem Migrena. Dramat inspirowany opowiadaniem Macierzyństwo, norweskiej noblistki Sigrid Undset. Helena wraz z mężem decydują się na wychowanie Tjodolfa, dziecka porzuconego przez dość niefrasobliwą Fanny.

Spektakl Migrena

Spektakl Migrena

Dziecko rośnie i rozwija się w domu swoich nowych rodziców, biologiczna matka postanawia jednak przyjąć potomka z powrotem pod swój dach… Migrena nasycona mocnym językiem i sugestywnymi obrazami czerpie z opowiadania Undset to co w nim najciekawsze, mówiąc o sile miłości i instynktu, nieokiełznanego pożądania i kobiecej bezradności wobec męskiego świata. Utwór stawia pytanie, w jakim stopniu macierzyństwo można traktować w kategoriach porządku natury i kultury.

reżyseria – Anna Augustynowicz
muzyka – Jacek Wierzchowski
scenografia – Marek Braun
kostiumy – Wanda Kowalska

obsada: Barbara Biel, Maria Dąbrowska, Anna Januszewska, Małgorzata Klara, Joanna Matuszak, Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobiech, Adam Kuzycz-Berezowski, Michał Lewandowski, Grzegorz Młudzik, Wiesław Orłowski oraz Anna Moskal – gościnnie z Teatru Powszechnego z Warszawy.

Spektakl Migrena

Spektakl Migrena

Teatr Współczesny zaprezentuje spektakl Migrena 10 czerwca 2010 podczas III Europejskich Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI | święta rodzina. Europejskie Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi to międzynarodowy festiwal teatrów repertuarowych organizowany przez Teatr Polski w Poznaniu, którego założeniem jest prezentować w kolejnych edycjach nie tylko ciekawe artystycznie osiągnięcia, lecz również mówić o aktualnych, przenikających się problemach z zakresu historii, kultury i wzajemnych relacji między narodami Europy.

Dodaj komentarz