X Wileka Parada Smoków w Krakowie

Zaplanowane na 5 czerwca 2010 roku Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, ze względu na skutki powodzi, odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia 2010 r. o godz. 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem. Pozostałe punkty imprezy tj. Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu oraz dwudniowy Smoczy Piknik Rodzinny odbędą się bez zmian. Dodatkową atrakcją Smoczego Pikniku Rodzinnego będzie w sobotę 5 czerwca o godz. 20.30 koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich.

W pierwszy czerwcowy weekend do Krakowa po raz dziesiąty zawita Wielka Parada Smoków. Smoczy Jubileusz obchodzony będzie szczególnie hucznie. Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA Wielka Parada Smoków, z kameralnej imprezy, w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.

Na sympatyków Smoczego Święta czeka jak zwykle wiele atrakcji i niespodzianek. Niezmiennie Smoczy Jubileusz rozpocznie Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, która przejdzie ulicami Krakowa (sobota, 5 czerwca 2010 r.) – w barwnym korowodzie weźmie udział ponad 1000 dzieci, towarzyszyć im będą artyści: muzycy, szczudlarze, tancerze i żonglerzy. Spośród prawie 40 smoków wybrany zostanie Najpiękniejszy Smok Parady.

Program X Jubileuszowej PGNiG Wielkiej Parady Smoków:

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu

5 czerwca (sobota) 2010 roku godz. 12.00-14.00, ul. Grodzka – Rynek Główny

W Wielkiej Paradzie Smoków, Rycerzy i Dam Dworu bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach – w towarzystwie tancerzy, orkiestr, rycerzy i księżniczek, a także szczudlarzy i żonglerów – dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa. Na kilka godzin wszyscy oni staję się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwuje tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżających na tę okazję turystów.

Smoczy Piknik Rodzinny

5-6 czerwca 2010 roku, Bulwary przy Smoczej Jamie

II Przegląd Artystyczny O Smocze Jajo – koncerty, występy, konkursy, festyn rycerski

5 czerwca (sobota) 2010 roku, godz. 11.00 – 21.00

6 czerwca (niedziela) 2010 roku, godz. 11.00 – 19.00

Na odwiedzających Piknik czeka ciekawie skonstruowany program: festyn rycerski, konkursy, koncerty, pokazy grup teatralnych, m.in. II Przegląd Artystyczny O Smocze Jajo. Dodatkową atrakcją Smoczego Pikniku Rodzinnego będzie w sobotę 5 czerwca 2010 roku o godz. 20.30 koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich. Podczas dwudniowej familijnej imprezy wystąpią liczne zespoły taneczne i muzyczne: artystyczne grupy dziecięce, reprezentujące domy kultury i szkoły tańca, a także profesjonalni wykonawcy m.in. The 30th of July.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

28 sierpnia 2010 r. o godz. 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu światło-dźwięk łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska prezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15m wysokości), niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w Jubileuszowym Widowisku wezmą udział nowi, fantastyczni przedstawiciele smoczego gatunku, m.in. obsada widowiska Smoki na Expo w Szanghaju. Tegoroczny smoczy występ będzie ilustrowany muzyką klasyczną m.in. utworami Prokofiewa, Straussa, Ravela i Mahlera.

X Jubileuszowa PGNiG Wielkiej Parady Smoków
Kraków
5-6 czerwca 2010 roku
28 sierpnia 2010 roku

1 komentarz do artykułu “X Wileka Parada Smoków w Krakowie”

 1. Laranxa

  Najlepsza była Laranxa…!!!!
  Tyle okrzyków..super!!
  Strasznie mi się podobała…
  pomarańczowo czarna .
  wszscy byli zachwyceni i ja uważam że 3 miejsce to za mało…

  ….Laranxa…Laranxa…;)

Dodaj komentarz