• 2010-05-29

Opera Krakowska na targach w Wiedniu

19 maja 2010 roku, podczas promocji Opery Krakowskiej na Festiwalu Wiener Festwochen w Wiedniu rozbrzmiały arie Rozyny z Cyrulika Sewilskiego J. Straussa, Gildy z Rigoletta V. Verdiego, Łucji z Łucji z Lammermoor G. Donizettiego w wykonaniu Katarzyny Oleś-Blacha.

To dla nas prawdziwa muzyczna uczta – mówili goście obecni na recitalu solistki Opery Krakowskiej w Museums Quartier w Wiedniu. Głośne centrum sztuki w stolicy Austrii na jeden dzień stało się namiastką Opery Krakowskiej. Obok kostiumów, masek, kapeluszy z takich spektakli jak: Zemsta nietoperza, Dama pikowa, Och, Pinokio!, postawiono w Museums monidło Loterii na mężów K. Szymanowskiego i fantastyczne machiny z tego spektaklu. Na ogromnych ekranach diodowych prezentowany był jedyny w swoim rodzaju materiał filmowy: najpiękniejsze sceny miłosne ze spektakli z repertuaru Opery Krakowskiej.

Prezentacja poskiego teatru wzbudziła duże zainteresowanie zarówno przypadkowych przechodniów, jak i przybyłych specjalnie gości. Z zadowoleniem zasiadali na przygotowanej mini-widowni i oglądali nagrania fragmentów spektakli Opery Krakowskiej, w których prezentowali się m. in. Małgorzata Walewska, Joanna Woś, Mariusz Kwiecień i Arnold Rutkowski. Odwiedzający odpowiadali na pytania hostess, które w przebraniu postaci z Ptasznika z Tyrolu sprawdzały wśród gości jak bardzo znana jest krakowska scena operowa; rozdawały materiały informacyjne i słodycze promujące Operę Krakowską.

Wśród wiedeńskich gości Opery Krakowskiej znaleźli się przedstawiciele redakcji muzycznych, w tym szczególnie życzliwego projektowi Radia Stephansdom, największej rozgłośni austriackiej promującej muzykę klasyczną, osoby z polskich placówek działających w Austrii oraz liczne grono z branży turystycznej.

Majowa prezentacja Opery Krakowskiej to przedsięwzięcie wpisujące się w trwającą w tym czasie w Wiedniu imprezę Wiener Festwochen, jedną z najbardziej prestiżowych imprez festiwalowych w Europie.

Opera Krakowska
ul. Lubicz 48
31-512 Kraków

Dodaj komentarz