• 2010-05-29

Olaf Brzeski – spotkanie z artystą

1 czerwca 2010 roku o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się spotkanie z Olafem Brzeskim w ramach cyklu Alfabet polski 2.

Olaf Brzeski, Sierotki, wystawa Żelazo, Zona Sztuki Aktualnej, Łódź 2010

Olaf Brzeski, Sierotki, wystawa Żelazo, Zona Sztuki Aktualnej, Łódź 2010

Olaf Brzeski – (ur. w 1975 roku we Wrocławiu) zajmuje się rzeźbą, instalacją, filmem i rysunkiem. Swoje prace zapożycza z podświadomych wizji i obrazów. Konsekwentnie próbuje uwolnić się od wszechobecnych reguł złotego podziału. Jego prace bardzo zmysłowe i sensualne, często noszą ślady rozpadu i destrukcji. Pisze teksty, w których dopowiada historie powołanych przez siebie postaci. W latach 1995-2000 studiował rzeźbę na ASP we Wrocławiu. Zadebiutował wygraniem konkursu na pomnik Pomarańczowej Alternatywy. W 2009 roku nominowany do konkursu Spojrzenia– Nagrody Fundacji Deutsche Bank. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Alfabet polski 2.

Druga odsłona edukacyjnego projektu Galerii Miejskiej w Tarnowie, prezentującego najciekawsze zjawiska sztuki polskiej ostatnich lat. Spotkania z artystami i otwarcie wystaw indywidualnych od marca do czerwca, po wakacjach wystawa zbiorowa i wydanie publikacji. W ramach eksperymentalnego pierwszego Alfabetu do Tarnowa przyjechali: Basia Bańda, Pola Dwurnik, Mikołaj Grospierre, Łukasz Jastrubczak, Szymon Kobylarz / OŚMIORNICA, Tomasz Kowalski, Małgorzata Markiewicz, Bartosz Mucha, Agnieszka Polska, Joanna Rajkowska, Magdalena Starska, Truth, Zorka Wollny, Julita Wójcik, Erwina Ziomkowska.

Alfabet polski inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki współczesnej, chęcią przekazywania inspiracji, rozpracowywania pozycji prowincji wobec zagadnień sztuki współczesnej, jest w zamyśle zbiorem, rodzajem archiwum tego, co ważne w danym czasie i miejscu.

Galeria Miejska w Tarnowie
Rynek 4

Dodaj komentarz