• 2010-05-29

Katarzyna Krawczyk, Grzegorz Mart – Kolaże

18 czerwca 2010 roku o godz. 19.00 w Galerii 2 Światy w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy kolaży Katarzyny Krawczyk i Grzegorza Marta. Ekspozycja będzie czynna od 19 czerwca do 3 lipca 2010.

Grzegorz Mart, Gra wstępna we czworo

Grzegorz Mart, Gra wstępna we czworo

Zmieniając rzeczywistość w świat kolażu, poprzez wykorzystanie zdjęć pochodzących z różnych źródeł, Grzegorz Mart i Katarzyna Krawczyk starają się unieść obraz ponad jego fotograficzną powierzchnię. Wykorzystując elementy pochodzące z prasy, książek, z własnego archiwum, niejednokrotnie łącząc je z tekstem, gestem malarskim starają się przedstawić obrazy zalegające w ich wyobraźni.

Użycie różnych wycinków, farb i innych elementów kolażu, wstrzymuje jakże powszechny dziś, proces duplikacji fotografii. Zostaje ograniczona możliwość kopiowania, wykonywania odbitek w nieskończoność. Chodzi również o sprzeciw wobec sztuki, głównie fotografii, ukierunkowanej na obraz i fach. Bo przecież, jak mawiał Man Ray na ulicach można spotkać wielu znakomitych rzemieślników, a tak niewielu praktycznych marzycieli.

Grzegorz Mart – urodzony w 1984 r. w Sosnowcu, absolwent Fotografii PWSFTViT w Łodzi. Zainteresowany relacją pomiędzy malarstwem i fotografią, które w znacznym stopniu przenikają się w jego pracach. Uczestnik wystaw m.in. w galerii BWA w Tarnowie, Bunkrze Sztuki, Galerii Pauza i MCK w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Pacamera w Suwałkach, w Starym Browarze. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Katarzyna Krawczyk – urodzona w 1984 r. w Krakowie, studiuje Fotografię w PWSFTviT. Swoje doświadczenie związane z fotografią użytkową i portretową, przenosi na kreatywne pole kolażu. Jej fotografie publikowane były w m.in. w magazynach Foto, Playboy, Hiro, Aktivist, swoimi fotografiami zilustrowała również książkę Teoria trutnia i inne. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Galeria 2 Światy
Ul. Brzozowa 14
Kraków

Dodaj komentarz