• 2010-05-28

Wystawa Ivo Nikić w Galerii Studio w Warszawie

8 czerwca 2010 roku o godzinie 19.00 w Galerii Studio w Warszawie zostanie otwarta wystawa Ivo Nikić pod tytułem Znalezione. Wystawa Ivo Nikicia Znalezione składa się z dwóch wątków. Jeden z ich to znalezione na murach obrazy i znaki przekształcane, komentowane przez kolejnych użytkowników i ostatecznie transformowane przez artystę w malarstwo, które stara się przekazać ich niepokojące, niekiedy wywrotowe treści.

zapro www

Ivo Nikić, "Znalezione"

Drugi wątek stanowią przestrzeń i przedmioty znalezione w najbliższym otoczeniu galerii. Inspirowały one stworzenie tajemniczego obiektu, opartego na cyrkulacji wody, którą zmyto kurz gromadzący się do lat we wnętrzach Pałacu Kultury.

Ivo Nikić rocznik 1974, urodzony w Pristinie (Serbia). Ukończył malarstwo na warszawskiej ASP.W swoich pracach posługuje się malarstwem, fotografią, filmem video, tworzy obiekty i instalacje. Aktywny na wielu płaszczyznach: współtworzy latającą galerię szu szu, był jednym z organizatorów projektu Nowa Polska 70-80’w Lille (Francja 2004), w latach 2004-2006 był redaktorem naczelnym miesięcznika Lajfstyle. Otrzymał nagrodę Ministra Kultury Promocje 2004. W 2006 roku był na pobycie twórczym w Centrum Produkcji Sztuki Progr w Bernie (Szwajcaria). W kwietniu 2008 roku wraz z grupą szu szu był uczestnikiem Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Izraelu. W 2009 roku otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Szczecina na II Festiwalu Sztuki Młodych Przeciąg. Mieszka i pracuje w Warszawie.

2

Ivo Nikić, "Znalezione"

W czerwcu w Teatrze Studio odbędą się spektakle: Jedną Ręką Joëla Pommerata w reżyserii Anny Smolar oraz Nienasycenie według St.I. Witkiewicza w reżyserii Tomasza Hynka.

Dodaj komentarz