• 2010-05-28

Konkurs na projekt zabawki architektonicznej rozstrzygnięty

9 kwietnia 2010 roku rozstrzygnięty został konkurs na projekt zabawki architektonicznej. Na wystawę zostały zakwalifikowane 22 prace (z 95 nadesłanych), przyznano 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Laureaci konkursu zostali zaproszeni na warsztaty zabawkarskie do Akademii Łucznica, w ramach których przygotowali prototypy swoich zabawek.

Projekt "Domiko"

Projekt "Domiko"

Do 13 czerwca w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, przy pl. Wolności 2 trwa wystawa pokonkursowa. W czasie trwania wystawy organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszy projekt zabawki architektonicznej.

1. miejsce otrzymał projekt Domiko Joanny Łyczek i Piotra Łyczka

Uzasadnienie Jury: Zabawka zachęca do poznawania innych regionów i róznych typów budownictwa ludowego. Może stać się narzędziem edukacji regionalnej, przydatnym np. jako pomoc szkolna. Na uwagę zasługuje również kompleksowe opracowanie projektu (opakowanie i identyfikacja wizualna) oraz estetyka pracy konkursowej.

2. miejsce otrzymał projekt PROmoFORMA Joanny Nosal i Natalii Rowińskiej.

Uzasadnienie Jury: Babki do piasku w kształcie nowoczesnych budynków to prosty, ale oryginalny pomysł. Doceniony został ich walor edukacyjny. Zabawa w piasku, najpopularniejszym dziecięcym budulcu pobudza kreatywność, pozwala na łączenie różnych form, przebudowywanie i burzenie.

3. miejsce przyznano projektowi Michała Stankiewicza Moje Miasto.

Uzasadnienie Jury: Zabawka została doceniona za prostotę i syntetyczność. Przestrzeń miejska, uzyskana przy pomocy prostych elementów, może stać się tłem do kolejnych zabaw. Elementy te można dowolnie przekształcać i dodawać kolejne, co daje nieskończoną możliwość kombinacji.

Konkurs został zrealizowany w ramach programu Akademia Orange.

Dodaj komentarz