• 2010-05-24

Herdzin dzieciom czyli… Mazurek

30 maja 2010 roku o godzinie 18.00 na Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego podczas pikniku edukacyjnego odbędzie się premiera książki dla dzieci z płyta CD Mazurek wraz z koncertem piosenek chopinowskich.

"Mazurek", hrabina

"Mazurek", hrabina

Mazurek to prosta opowieść o Fryderyku Chopinie i jego muzyce. Opowieść słowami i dźwiękami. Baśniowa a jednocześnie prawdziwa. Z nutą melancholii i dowcipna. Z Mazowsza, a jednocześnie – ze świata. Opowieść piosenkami, których autorem muzyki jest wybitny polski pianista, kompozytor i aranżer Krzysztof Herdzin.

Płyta jest częścią publikacji dla dzieci – książkowej biografii Fryderyka Chopina. Składa się na nią 16 piosenek dowcipnie, obrazowo i artystycznie tłumaczących sens i charakter ulubionych form muzycznych Chopina, ale nie tylko. Znalazły się tu też żarty muzyczne, piosenki do nauki i zabawy, a nawet kołysanki.

Autorami całości są: Krzysztof Herdzin (muzyka, aranżacje, produkcja) i Anna Kierkosz (teksty piosenek). Dodatkowo muzykę do części piosenek skomponowała Agnieszka Widlarz. Wykonawcami piosenek są wybitni polscy wokaliści jazzowi: Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom.

Książka zawiera 18 opowiastek – okraszonych fantazją faktów i anegdot z okresu dzieciństwa i dojrzewania Fryderyka Chopina. Jest bogato ilustrowana przez artystkę Bognę Czechowską – malarkę, absolwentkę ASP w Warszawie. Dzięki bogactwu treści i grafiki ksiązka wraz z płytą stanowią wyjątkowo atrakcyjne wydawnictwo – wspaniały prezent dla dzieci na Dzień Dziecka i nie tylko.

Mazurek
Dziedziniec Główny Uniwersytetu Warszawskiego
30 maja 2010 roku o godzinie 18.00

Dodaj komentarz