• 2010-05-22

Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER

26 maja 2010 roku w CSW Znaki Czasu w Toruniu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER – wydarzenie promujące młodych grafików związanych z twórczością plakatową i projektowaniem graficznym.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

Wystawy i warsztaty

Zarówno w przestrzeni toruńskiego CSW, jak i w kontekście architektury miasta, prezentowane będą plakaty stanowiące wykładnik tego, co w polskiej sztuce plakatu oryginalne i aktualne. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na plakat, warsztaty typograficzne prowadzone przez znakomitych europejskich projektantów, międzynarodowa wystawa plakatu współczesnego na tarasie CSW oraz wystawa Lexa Drewińskiego – wybitnego polskiego plakacisty.

Konferencja

Dodatkowym wydarzeniem odbywającym się w ramach PLASTRA będzie ogólnopolska konferencja dotycząca kondycji plakatu współczesnego i jego pozycji we współczesnym, zdigitalizowanym i obrazkowym świecie. W konferencji udział wezmą artyści tworzący plakaty oraz teoretycy sztuki. Inicjatorka konferencji – Katarzyna Kulpińska – historyk sztuki z Zakładu Historii Sztuki Nowoczesnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Konkurs

W ramach międzynarodowego festiwalu PLASTER przeprowadzony zostanie konkurs na plakat promujący Toruń jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Konkurs ten skierowany jest do studentów i absolwentów wyższych uczelni artystycznych w Polsce. Prace konkursowe oceniane będą przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem wybitnego polskiego plakacisty – Lexa Drewińskiego. Pomysłodawca konkursu – Nikodem Pręgowski artysta grafik z Zakładu Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Termin nadsyłania prac konkursowych: 7 maja 2010 roku.

Dodaj komentarz