• 2010-05-20

Konkurs – Pamiętajmy o Osieckiej

Do 31 maja 2010 roku Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej przyjmuje zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Zainteresowane udziałem w konkursie zespoły, wokaliści i wokalistki muszą wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.okularnicy.org.pl oraz zapoznać się z regulaminem.

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska

W tym roku zaproszenie do jury przyjęli: Stanisław Soyka, Marek Niedźwiecki, Maciej Englert, Włodek Pawlik i Magda Umer.

Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej, skierowany do amatorów i zawodowców, przebiega w trzech etapach:

  • Przesłuchania wstępne odbędą się w Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej w dniach 7, 8 i 9 czerwca 2010.
  • Warsztaty muzyczne oraz koncerty w sopockim Teatrze Atelier odbędą się w dniach 9-14 sierpnia br., a 15 sierpnia – koncert specjalny w Leśniczówce Pranie na Mazurach.
  • Koncert Finałowy z udziałem Jury i transmisja odbędą się w Warszawie w Radiowej Trójce 3 października br., zaś Gala i rozdanie nagród – 4 października 2010 r. w Och-Teatrze Krystyny Jandy.

Tradyjnie Koncert Galowy uświetni występ Gwiazdy. W tym roku z premierowym koncertem z wybranymi przez siebie utworami Agnieszki Osieckiej wystąpi Katarzyna Dąbrowska z zespołem Jana Smoczyńskiego.

Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej"

Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej"

Katarzyna Dąbrowska jest aktorką i laureatką m.in. I. nagrody w ósmej edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (za interpretację piosenki Obejmę dozorcostwo). Jan Smoczyński (ur. 1980 r.), to znakomity aranżer i pianista jazzowy.

Na Festiwal wspaniałe aranżacje utworów Agnieszki Osieckiej przygotowywali w latach ubiegłych m.in. Anna Serafińska, Maciej Miecznikowski, Katarzyna Nosowska. W roku ubiegłym Staszek Soyka zaskoczył środowisko Okularników komponując nową muzykę do tekstów Poetki.

W tym roku po raz pierwszy scenę oddajemy do dyspozycji naszej Laureatce, Katarzynie Dąbrowskiej. Wierzę, że mocny temperament Katarzyny świetnie zagra z doświadczeniem i pomysłowością muzyków z zespołu Jana Smoczyńskiego. Okularnicy, jako organizatorzy, nic nie narzucają. Dla mnie, podobnie jak dla publiczności, ten koncert będzie niespodzianką – mówi Agata Passent, Prezes Fundacji Okularnicy.

W ramach Festiwalu 29 września br. w Och-Teatrze odbędzie się unikatowy koncert – warszawska premiera koncertu Osiecka, Kaczmarski, Tuwim norwesko-polskiego zespołu Karuzela Group.

Dodaj komentarz