• 2010-05-17

Performance art meeting

17 maja 2010 roku godz. 19.00 w Lublinie odbędzie się PERFORMANCE ART MEETING. Wydarzenie, które jest organizowne przez Ośrodek Sztuki Performance BWA oraz Warsztaty Kultury filia CK, towarzyszy wystawie Labirynt – zakręty awangardy.

Udział wezmą: Barbara Sturm (Bazylea/Szwajcaria) i Dominik Jałowiński (Warszawa).

Barbara Sturm (ur. 1972, Bazylea / Szwajcaria) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Lucernie a następnie w Zurichu. Jej performances perfekcyjnie wykorzystują fizyczność ciała. Sturm czerpiąc inspiracje z Dalekiego Wschodu tworzy ekstremalnie precezyjne, zredukowane do niezbędnego minimum, pełne napięcia, żywe obrazy. Moje performances są bezpośrednio związane z moim życiem, a moje życie to nic specjalnego! To jest po prostu bycie i jak każde bycie jest sumą energii i prób przetrwania. Próbuję szukać języka, którym można wyrazić to co jest, to co się dzieje, za pomocą którego można otworzyć oczy i serce. W sztuce performance znajduję sposób na bezpośrednią komunikację i szansę na to by stać się aniołem. (B. Sturm)

Dominik Jałowiński (ur. 1983, Lublin) zajmuje się malarstwem fotografią i performance. Mieszka i pracuje w Warszawie. W 2008 roku obronił dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział m.in. w festiwalu EPAF w Zamku Ujazdowskim i Performance Arsenal w Galerii Arsenał w Białymstoku. W swoich wystąpieniach podejmuje przewrotną grę z konwencją performance. Próbuje zdjąć ciężar patosu z gatunku zwykle uważanego za skrajnie zindywidualizowany, hermetyczny i trudny do zrozumienia.

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin

Dodaj komentarz