• 2010-05-15

Festiwal Filmu Krótkiego w Warszawie

W dniach od 25 do 29 maja 2010 roku odbędzie się w Warszawie 9 edycja Festiwalu Filmu Krótkiego.Wydarzenie to prezentuje najciekawsze filmy krótkometrażowe, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na największych międzynarodowych konkursach i przeglądach filmowych w 2009 roku, między innymi takich jak: Oscars, Sundance Film Festival, Internatinal Short Film Festival Clermont-Ferrand, Festival de Cannes, Berlin International Film Festival, Venice International Film Festival, Festival del film Locarno, BAFTA, International Short Film Festival Oberhausen, Giffoni Film Festival oraz innych.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

W formie retrospektywy zobaczyć będzie można ponad 13 godzin projekcji składających się na 50 filmów krótkometrażowych z Polski oraz całego świata. Filmy wyświetlane będą w popularnych warszawskich klubach: Grawitacji, Krytyce Politycznej, Powiększeniu, Chłodnej 25, Cafe Kulturalnej, Obiekcie Znalezionym, Mechaniku oraz Składzie Butelek.

Jest to jedyny festiwal filmowy, którego formuła zawiera idee wyjścia z pokazami na miasto, do miejsc, gdzie codziennie pojawiają się jego potencjalni widzowie. Organizatorzy chcą stworzyć unikalną przestrzeń do kontaktu z ambitnym kinem światowym, wszędzie tam, gdzie ludzie bawią się i spędzają swój wolny czas. Festiwal kierowany jest do szerokiej publiczności, która dzięki temu przeglądowi może zapoznać się z najnowszymi trendami i tematami poruszanymi przez reżyserów z różnych stron świata. Klubowy charakter imprezy cieszy się od lat bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest stale rosnąca liczba gości odwiedzających festiwal. Wstęp na wszystkie projekcje jak zawsze bezpłatny.

W trakcie festiwalu odbędzie się plebiscyt publiczności na najlepszy polski film krótkometrażowy. Równolegle profesjonalne jury przyzna nagrodę dla najlepszej etiudy zrealizowanej przez studenta jednej z polskich szkół filmowych. Do konkursu zgłoszono etiudy z: Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

9. Festiwal Filmu Krótkiego
25 – 29 maja 2010 roku, Warszawa

Dodaj komentarz