• 2010-05-14

Biuro Literackie na Łowickiej

22 maja 2010 roku w Centrum Łowicka w Warszawie gośćmi Biura Literackiego będą: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki – laureat ostatniej edycji Nagrody Nike, Piotr Sommer – nagrodzony w tym roku Silesiusem, oraz Julia Fiedorczuk, Jerzy Jarniewicz, Andrzej Sosnowski i Bohdan Zadura.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

Doroczna impreza wrocławskiego wydawnictwa w stolicy jest niewątpliwie wydarzeniem dla czytelników współczesnej polskiej literatury. W najbliższym spotkaniu udział wezmą poeci, którzy w istotny sposób wpłynęli na poezję ostatnich lat, poeci o własnym, rozpoznawalnym głosie.

Po raz pierwszy od otrzymania Nagrody Nike swoje wiersze przeczyta w Warszawie Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Autor zaprezentuje nowy zbiór Oddam wiersze w dobre ręce (1988-2010), do którego dołączono płytę CD z nagraniem wieczoru autorskiego i dodatkami wideo.

Zaledwie dwa tygodnie po gali wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości jej laureat, Piotr Sommer, przypomni wiersze z tomu Dni i noce. Wkrótce nakładem Biura Literackiego pojawi się zbiór rozmów z poetą pt. Ucieczka w bok.

W trakcie imprezy pojawią się fragmenty głośnych poetyckich książek ostatnich miesięcy, czyli poems Andrzeja Sosnowskiego i Makijaż Jerzego Jarniewicza. Natomiast poetka Julia Fiedorczuk przedstawi, znakomicie przyjęte przez czytelników, opowiadania z tomu Poranek Marii.

Spotkanie na Łowickiej to także okazja do zapoznania się z twórczościąpoetów węgierskich. Bohdan Zadura, autor przekładów, przeczyta wiersze z antologii Węgierskie lato, która ukazała się w marcu tego roku. Podczas festiwalu Port Wrocław 2010 Węgrzy zachwycili publiczność.

Całość o godzinie 17:44 zainauguruje wernisaż. Wystawa upamiętniająca 15 lat działalności wrocławskiej oficyny po raz pierwszy została pokazana przyokazji tegorocznej edycji Portu Wrocław. Wśród materiałów: zdjęcia, wywiady,broszury, wspomnienia, listy, autografy, pamiątki.

Wydarzeniom towarzyszy kiermasz książek Biura Literackiego.

22 maja 2010 roku
Centrum Edukacyjno-Kulturalne Łowicka
Warszawa, Łowicka 21

Biuro Literackie
ul. Piłsudskiego 89, III p.
50-019 Wrocław

Dodaj komentarz