• 2010-05-11

Koncert Dianne Reeves

11 maja 2010 roku w poznańskim Centrum Kongresowo – Dydaktycznym UM przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu odbędzie się jedyny polski koncert Dianne Reeves. Będzie to występ w ramach Poznań Jazz Fair. Dianne Reeves to zdobywczyni 4 nagród Grammy w kategorii Najlepsza Wokalistka Jazzowa. Jest jedyną artystką w tej kategorii, która otrzymała je za 3 albumy pod rząd.

Dianne Reeves

Dianne Reeves

Artystka słynie z energetycznych występów na żywo, których poziom niezmiennie wprawia publiczność w zachwyt. Solową karierę Dianne rozpoczęła w 1982 roku, wkrótce zyskując uznanie wśród fanów jazzu. Artystka nigdy jednak nie ograniczała się do jednego stylu i próbowała swoich sił śpiewając także kompozycje popowe czy zakorzenione w muzyce afrykańskiej. Ostatecznie w 1994 poświęciła się jednak jazzowi i nagrała pierwszy z całej serii świetnych albumów w tym stylu dla prestiżowej wytwórni Blue Note.

Ostatni album artystki When You Know, wydany w 2008 roku, zdaniem krytyków stanowi klucz do jej twórczości. Jej zjawiskowy głos i niebywała umiejętność budowania nastroju osiągają wyjątkowy poziom na krążku. Zawartość płyty wydanej pod szyldem wytwórni Blue Note to nowe wersje znakomitych soulowych klasyków.

Koncert Dianne Reeves
Centrum Kongresowo – Dydaktycznym UM, ul. Przybyszewskiego, Poznań

Dodaj komentarz