• 2010-05-08

XIX Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną

Od 17 do 21 maja 2010 roku we Wrocławiu potrwa XIX Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną. W pierwszym dniu wystąpi znany wrocławski zespół Ars Cantus. Wyjątkowym wydarzeniem będzie także wspólny koncert Collegio Di Musica Sacra, Chóru Filharmonii Wrocławskiej, Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

Chór Filharmonii Wrocławskiej

Chór Filharmonii Wrocławskiej

Koncert, który odbędzie się w środę 19 maja 2010 roku w Kościele pw. św. Antoniego będzie niezwykłą okazją do inauguracji działalności Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej. Na miłośników muzyki średniowiecznej w czwartek czeka specjalna uczta – koncert grunwaldzki Jacka Kowalskiego i Klubu św. Ludwika.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się piątek, kiedy wystąpi czeska grupa rycerska Equites i utytułowany zespół muzyki dawnej Flagrans. Festiwal to także okazja do promocji młodych talentów. We wtorek usłyszymy Zespół Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu Corte Menor, który zaprezentuje program pt.: Szlakiem mistrzów baroku.

Zespół Equites

Zespół Equites

Festiwal Maj z Muzyką Dawną organizowany jest we Wrocławiu rokrocznie od 1992 roku. Jest to jedyna tego rodzaju impreza kulturalna w południowo-zachodniej Polsce. Festiwal zajmuje się promocją muzyki dawnej – od średniowiecza do baroku – wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginałach bądź kopiach instrumentów pochodzących z epoki.

XIX Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną
Wrocław
17-21 maja 2010 roku

Dodaj komentarz