Warszawskie Majówki Chopinowskie

W maju 2010 roku w nowej siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie odbywać się będą Majówki Chopinowskie. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą się spotkać z Chopinem i jego muzyką, wspólnie pośpiewać, pooglądać muzyczne filmy, pobyć przez chwilę w Muzotece, porozmawiać z Fortepianem. Dla tych, którzy mają ochotę włączyć się w malowanie wielkiego, barwnego Muralu, zbudować magiczną Piszczałkę z łodygi, zatańczyć Mazura, Walca i Poloneza i wraz z aktorem Maciejem Gąsiorkiem (krasnalem Pikselem z telewizyjnego Budzika) wyruszyć w podróż do Żelazowej Woli, Paryża i na Majorkę. Dla wszystkich – Starszych i Młodszych, Rodziców i Dzieci, Pań i Panów.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

Majówki Chopinowskie to cykl 4 sobotnich spotkań w nowej siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w ramach wielkiego chopinowskiego działania Chopin Open. To niezwykły, wyjątkowy, prawie miesiąc trwający happening muzyczny dla warszawskich rodzin. W programie między innymi: Spotkania z Chopinem i jego muzyką Fundacji Ogrody Muzyczne, krótkie koncerty młodych pianistów, zabawy muzyczne rodziców i dzieci wraz zespołem Desorient, konkursy, wspólne śpiewanie utworów Chopina, wspólne tańczenie walców, mazurków i polonezów, krakowiaków. Muzoteka-Chopin czyli wspólne słuchanie muzyki a także artystyczne pokazy amatorów uczestniczących w Wiosennych zadaniach twórczych. A 29 maja 2010 – wielki Muzyczny Dzień Dziecka.

A jednocześnie w dni powszednie od 10 maja do 2 czerwca w tym samym miejscu odbywać się będzie cykl codziennych imprez pod nazwą Akcja Labirynt. Będą to spotkania uczniów szkół podstawowych z Warszawy ze sztuką, w tym z muzyką Chopina, organizowane według scenariusza przypominającego grę, w której zdobywa się sprawności i punkty. Każdego dnia w różnych zabawach i warsztatach będzie brało udział ok. 120 -150 dzieci. Aktualnie na działania w ramach Akcji Labirynt zapisanych jest blisko 2200 dzieci z warszawskich szkół.

Majowy happening, wiosenne działania twórcze i Akcja Labirynt uwieńczone zostaną wielkim finałem: organizowanymi po raz pierwszy w Polsce La Folle Journée – Szalonymi Dniami Muzyki. Odbędą się one w dniach 11-13 czerwca 2010 roku w Warszawie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Teatrze Narodowym oraz namiocie ustawionym na Placu Teatralnym. Wszystkie te działania odbędą się w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Chopin Open. Organizatorami programu edukacyjnego w ramach Chopin Open są Orkiestra Sinfonia Varsovia i Fundacja Ogrody Muzyczne przy współpracy z Fundacją Muzyka jest dla wszystkich, Biurem Edukacji m.st. Warszawy, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, studentami Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, samorządami dzielnic Warszawy oraz szkołami podstawowymi. Program jest finansowany ze środków m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Majówki Chopinowskie
siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272
majowe soboty: 8, 15, 22 i 29 maja 2010 roku (godz.11.00 – 14.00)

Dodaj komentarz