• 2010-05-04

Spektakl uliczny Komedianci w Warszawie

8 maja 2010 roku o godzinie 16.00 w Parku Moczydło w Warszawie odbędzie się spektakl uliczny Teatru Pantomimy Mimo zatytułowany Komedianci. Mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Teatr Pantomimy Mimo zaprezentuje spektakl Komedianci będący bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień jakie miały miejsce przed laty.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

Grupa aktorów przybywa na miejsce swoim drewnianym wozem i zaczarowuje napotkanych ludzi i przestrzeń prezentując kuglarskie wyczyny i kunszt aktorski. W przypadku Teatru Pantomimy Mimo jest to aktorstwo szczególne, posługujące się uniwersalnym językiem pantomimy – pozbawione słów, z wykorzystaniem wyrazistego ruchu i gestów. Działania aktorskie, zawierające obszerne elementy improwizacji, dają możliwość bezpośredniej interakcji z publicznością i zaproszenia widzów do wykreowanego przez artystów świata.

W spektakl Komedianci zostaną wplecione odtworzone sceny z legendarnego filmu Enfants du paradis Marcela Carné z 1945 roku. Po raz pierwszy warszawska publiczność będzie więc miała okazję zobaczyć pantomimę, której nie ogląda się już nigdzie na świecie.

W Komediantach chcemy przywołać  ducha dawnych ulicznych artystów, kuglarzy, aktorów, którzy całe swoje życie poświęcali na spektakle prezentowane przypadkowemu widzowi, których pasja i ekspresja działania urzekała swą prawdziwością, a ich umiejętności i pomysły nie pozwalały przejść obok obojętnie. Zapraszamy na dynamiczny, komiczny spektakl nie pozbawiony refleksji i tęsknoty za światem, którego już nie ma… - mówi reżyser spektaklu Bartłomiej Ostapczuk.

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, łączącego najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy. W naszej pracy staramy się wykroczyć poza granice wyobraźni, poprzez ruch i gest wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu.

Od 2002 roku teatr zaprezentował 9 premier. Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Na Woli oraz Teatru Królewskiego w Wilanowie, prezentowane są także na festiwalach teatralnych. Aktorzy Teatru Pantomimy Mimo są ponadto związani z całorocznym Studiem Pantomimy w Teatrze Na Woli w Warszawie, gdzie od kilku lat doskonalą swój warsztat ucząc się sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy.

Teatr Pantomimy Mimo jest częścią Warszawskiego Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

Najbliższe spektakle na terenie Dzielnicy Wola:
8 maja 2010 roku o godzinie 16.00, Park Moczydło (od ul. Czorsztyńskiej) – PREMIERA
21 maja 2010 roku  o godz. 19.00, Plac Opolski

Scenariusz, reżyseria, choreografia – Bartłomiej Ostapczuk
Występują: Agata Brzozowska, Olga Domańska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Śliwińska, Rafał Miecznikowski, Bartłomiej Ostapczuk
Produkcja – Fundacja Centrum Pantomimy

Dodaj komentarz