• 2010-04-30

Witold Sadowski w Starej Galerii ZPAF

17 maja 2010 roku w Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Witolda Sadowskigo.  Wystawa będzie czynna do 4 czerwca 2010 roku. Wykonane w ciągu ostatnich lat w Warszawie, w klasycznym, dokumentalnym stylu opowiadają o życiu jej mieszkańców.

aut. Witold Sadowski

Fot. Witold Sadowski

Dokument Sadowskiego ma swoje korzenie w fotografii lat siedemdziesiątych, kiedy reportaż fotograficzny odgrywał ważną rolę w życiu społecznym i politycznym kraju. W centrum zainteresowań fotografa jest zwykły człowiek, którego fotografuje w kontekście codzienności.

Jak sam mówi o swojej fotografii Uważam, że przez prostotę, ograniczenie użytych środków można przedstawić problemy życiowe człowieka w ich najcichszych przejawach i świadomie wyciszam przekazywane informacjeinteresując się zwyczajnością.

Witold Sadowski fotografuje od czterdziestu lat. Z wykształcenia geodeta przez wiele lat zawodowo zajmował się fotografią techniczną. W 1972 roku wstąpił do Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jako wolny strzelec publikował zdjęcia w licznych tygodnikach ilustrowanych jak Świat Młodych i Na Przełaj ITD i Uroda. Prezentował swojefotografie na kilku wystawach indywidualnych i konkursowych. W roku 2008 został przyjęty do ZPAF-u.

Kuratorką wystawy jest Anna Musiałówna

Dodaj komentarz