• 2010-04-29

Otwarcie wystawy Wymiary Wolności

9 maja 2010 roku o godz.12.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbędzie się otwarcie wystawy Wymiary Wolności. Wystawa będzie czynna do 30 maja 2010 roku.

Wymiary Wolności

Wymiary Wolności

Problem wolności inspiruje artystów od zawsze i ma niewątpliwy udział w kształtowaniu sztuki współczesnej. Wymiary Wolności to międzynarodowy projekt artystyczny zrodzony w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prowadzonej przez prof. Zbigniewa Bajka w krakowskiej ASP. Wzięło w nim udział 34 artystów z Polski, Danii, Finlandii, Czech, Ekwadoru, Kanady. Złowrogi urok wpisany w opustoszałe cele więzienia w Łęczycy stał się pretekstem do zmierzenia się z tematem wolności we wszystkich jej aspektach, stąd nazwa projektu. Łęczyckie więzienie stanowiło zarówno miejsce kontemplacji jak i ekspozycji powstałych tam prac. Doktoranci i studenci biorący udział w projekcie, podejmą ponowną próbę zmierzenia się z wymiarami wolności i przeniesienia klimatu łęczyckiego w obszar labiryntów Elektrowni.

Artyści: prof. Zbigniew Bajek, Agnieszka Bartak-Lisikiewicz, Joanna Benek, Mateusz Bednarz, Carlos Echeverria-Kossak, Zuzanna Gajos, Monika Korpak, Julita Malinowska, Łukasz Murzyn, Tomasz Prymon, Renata Szułczyńska, Małgorzata Wielek-Mandrela, Robert Zieliński, Olga Ząbroń.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste podpisanie umowy o stałej współpracy Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie reprezentowanej przez rektora tejże uczelni, prof. Adama Wsiołkowskiego.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia
ul. Kopernika 1
26-600 Radom

Dodaj komentarz