• 2010-04-29

Londyn – Miasto w Anglii

15 maja 2010 roku w Starej Galerii ZPAF odbędzie się wystawa czarno-białej fotografii miejskiej Damiana Chrobaka zatytułowana Londyn – Miasto w Anglii. Artysta od kilku lat z humorem i wnikliwością dokumentuje miasto w którym mieszka i pracuje. Fotografując ulice Londynu stara się uchwycić codzienność, bo to ona, jak twierdzi otacza nas przez większość naszego czasu, tymczasem ledwo ją zauważamy.

Damian Chrobak, wystawa "Londyn - Miasto w Anglii" (źródło: materiały prasowe)

Damian Chrobak, wystawa "Londyn - Miasto w Anglii" (źródło: materiały prasowe)

Ponad czterdzieści prezentowanych na wystawie zdjęć przedstawia zwykłych ludzi w zwykłych sytuacjach. Jednak fotograf tropi miejskie sytuacje z instynktem decydującego momentu, co powoduje że w obiektywie fotografa te zwykłe momenty stają się zabawne, groteskowe, surrealistyczne czy też nieprawdopodobne.

Damian Chrobak, ur. 1977 roku w Jastrzębiu, mieszka w Londynie od 2004 roku. Fotografią zainteresował się jeszcze przed wyjazdem, w 2003 roku. Przez pewien czas studiował w warszawskiejAkademii Fotografii, którą jednak porzucił będąc przekonany, że to właśnie doświadczenie w fotografowaniu na ulicy nauczy go więcej, niż najlepsza szkoła. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i publikował fotografie w prasie w Anglii. Oprócz street photography ma w swoim dorobku zdjęcia wielu koncertów polskich artystów w Londynie. Damian Chrobak został przyjęty do Okręgu Warszawskiego ZPAF w styczniu tego roku. Wystawa w Starej Galerii jest pierwszą obszerną prezentacją jego fotografii w Polsce.

Damian Chrobak, Londyn – miasto w Anglii
Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż w obecności autora – sobota 15 maja 2010 roku, godz.18.00
Wystawa czynna do 4 czerwca 2010 roku

Dodaj komentarz