• 2010-04-26

Wystawa Dominika Lejmana w Tarnowie

27 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się otwarcie wystawy Dominika Lejmana i spotkanie z artystą w ramach projektu Alfabet polski 2.

Dominik Lejman

Dominik Lejman

Dominik Lejman – artysta intermedialny, łączy malarstwo z projekcjami wideo. Lubi prezentować swoje prace poza galerią; na fasadach budynków, miejskich placach, w szpitalu, kościele. Studiował na Akadami Sztuk Pięknych w Gdańsku (1989-1993) i w Royal College of Art w Londynie (1993-1995). Laureat wielu nagród, m.in. Paszportu Polityki w 2001 roku za sztukę, która w sposób odkrywczy łączy tradycyjne formy malarstwa ze współczesnymi technikami medialnymi.

Alfabet polski 2. Druga odsłona edukacyjnego projektu Galerii Miejskiej w Tarnowie, prezentującego najciekawsze zjawiska sztuki polskiej ostatnich lat. Spotkania z artystami i otwarcie wystaw indywidualnych od marca do czerwca, po wakacjach wystawa zbiorowa i wydanie publikacji. W ramach eksperymentalnego pierwszego Alfabetu do Tarnowa przyjechali: Basia Bańda, Pola Dwurnik, Mikołaj Grospierre, Łukasz Jastrubczak, Szymon Kobylarz / OŚMIORNICA, Tomasz Kowalski, Małgorzata Markiewicz, Bartosz Mucha, Agnieszka Polska, Joanna Rajkowska, Magdalena Starska, Truth, Zorka Wollny, Julita Wójcik, Erwina Ziomkowska.

Alfabet polski inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki współczesnej, chęcią przekazywania inspiracji, rozpracowywania pozycji prowincji wobec zagadnień sztuki współczesnej, jest w zamyśle zbiorem, rodzajem archiwum tego co ważne w danym czasie i miejscu.

Wystawy Dominika Lejmana
Galeria Miejska w Tarnowie
27 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00

Dodaj komentarz